fbpx

Ректор університету нафти і газу став академіком НАН України

Суспільство 14:14, 11.03, 2015

У середу, 11 березня, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція ректора Національного технічного університету нафти і газу Євстахія Крижанівського з нагоди його обрання дійсним членом Національної академії наук України.

До цього троє професорів з Івано-Франківщини були академіками НАНУ у сфері фізики і астрономії, Євстахій Крижанівський – перший академік із Прикарпаття, обраний за заслуги у науці нафти і газу, пише Репортер.

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук привітав ректора вузу із новим званням та побажав йому міцного здоров’я, патріотизму і наснаги.

"Раніше у Європі була нафтогазова інженерія, а у нас було гірництво. Тоді нам доволі важко було переконувати керівництво держави, щоб цей напрям все-таки зберігся у нашій державі, – сказав Євстахій Крижанівський. – Мені як ректору єдиного на той час університету нафти і газу тричі довелось виступати на трибуні Верховної Ради. Не дивлячись на те, що в енергетичному балансі ми давали найбільше продукції, та зважаючи на те, що бюджет утворювався за рахунок нафтогазової галузі орієнтовно на третину, раніше визнання нафтогазової науки було недостатнім. Наш колектив почав робити фундаментальні дослідження, які тепер визнала Національна академія наук України. Нам вдалося підняти наші наукові дослідження до такого рівня, що на сьогодні 10 робіт науковців нашого вузу удостоєні вищої державної наукової нагороди – Державної премії у галузі науки і техніки. Те, що я став членом академії, – це підсумок багаторічної праці, яку провів наш університет”.

Академіки – ті науковці, які зробили внесок світового рівня у науку, – обираються таємним голосуванням на загальних зборах відповідної академії з числа її членів-кореспондентів, при цьому право голосу мають тільки академіки. Як зазначив Крижанівський, за нього проголосували 137 дійсних академіків України одноголосно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: