fbpx

"Самопоміч" вимагає скликати позачергову сесію міськради, аби звернутися до керівництва держави

Політика 21:36, 15.02, 2017

Івано-Франківська міська організація політичної партії "Об’єднання "Самопоміч" підтримує скликання позачергової сесії. З відповідним зверненням партія звернулася до міського голови Руслана Марцінківа.

Депутати міської ради від фракції "Самопоміч" занепокоєні нерегульованістю торгівлі з окупованими частинами Донеччини та Луганщини.

З 28 січня ветерани війни та небайдужі активісти блокували залізничне сполучення з окупованими територіями, щоб не допустити переміщення вантажів і торгівлю із окупаційним режимом.

"Це громадський протест,  каже керівник міської організації "Самопоміч" Олександр Кулик. – Партія "Самопоміч" з перших днів блокади підтримує вимоги ветеранів та відстоює їх у парламенті".

Депутати "Самопомочі" хочуть винести на позачергову сесію міськради звернення до Верховної Ради України із закликом визнати Росію окупантом та заборонити торгівлю з тимчасово окупованими територіями на рівні Закону України.

Також пропонують звернутися до Кабінету Міністрів України із закликом скасувати  розпорядження уряду від 11.01.2017 про затвердженню Плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Також на позачергову сесію пропонують винести звернення до Президента України із закликом підтримати визнання російської окупації та припинити торгівлю з окупантом.

Як відомо, основний вантаж, який вивозять з окупованих територій, – вугілля. Не лише антрацитне вугілля, але й інші види, які видобувають і на підконтрольних Україні територіях.

"Люди, які у цьому розбираються, знають, що нам потрібно 30% вугілля антрацитної групи і 70% вугілля газової групи, – каже заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд. – Вугілля газової групи видобувається в тому числі і на шахтах львівсько-волинського вугільного басейну. Але ДТЕК, який приватизував три електростанції на заході України – Бурштинську, Ладижинську та Добротвірську, – не купує вугілля газової групи у шахт на заході, а завозить з окупованих територій. І закуповує його не за ціною 1100 гривень, а у шахтах на сході за 1700 гривень. А різницю кладе собі до кишені. Це просто бізнес на крові".

Проте, окрім вугілля, без якого нібито не може обійтись Україна, з окупованих районів також постачались деревина, порох, метал, а також інші промислові і продовольчі товари, в тому числі й товари, які мають подвійне призначення.

Щоб домогтися законної заборони торгівлі з окупантом, міська організація політичної партії "Об’єднання "Самопоміч" готова розпочати збір підписів за призначення позачергової сесії міськради.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: