fbpx

Село на Прикарпатті економить до 30 тисяч гривень завдяки вуличному освітленню на сонячних батареях

Суспільство 09:12, 26.03, 2015

Вуличне освітлення на сонячних батареях дозволяє селу Рошнів (Івано-Франківська область, Тисменицький район) економити близько 30 тисяч гривень щорічно.

Населений пункт перейшов на альтернативний вид енергії у вуличному освітленні в рамках проекту ЄС з енергозбереження – два роки тому у селі було встановлено 27 ліхтарів, пише ecotown.com.ua.
 
Відтоді сонячні батареї, прикріплені до звичайних електроопор, накопичують сонячну енергію протягом дня, щоб ввечері та протягом ночі освітлювати центральну вулицю Рошнева. На оснащення однієї сільської вулиці сонячними батареями затрачено понад 200 тисяч гривень.
 
За словами сільського голови Богдана Бідочка, дорогий проект окупиться за кілька років. Враховуючи нинішні ціни, у 2015 році село зекономить на вуличному освітленні на сонячних батареях 30 тисяч гривень.
 
Сонячні ліхтарі, за словами мешканців села, світять не гірше за традиційні електричні, натомість економія у порівнянні з державною електроенергією суттєва. Жителі поки що занурених у темряву провулків теж сподіваються на сонячне освітлення, бо електричне освітлення селу вже не по кишені. Наразі Рошнів готує новий енергозберігаючий проект, який дозволить до кінця року встановити сонячне освітлення на усіх вулицях.       
 
Сусідні з Рошневом села теж планують перейти на альтернативну енергію. У селі Вільшаниця мають намір встановити сонячні батареї на даху адміністративної будівлі – вироблену електроенергію будуть подавати в загальну мережу. Нині на Прикарпатті енергію небесного світила освоює вже з десяток сіл. Наразі у сонячних батареях сільські громади вбачають лише один недолік – їх треба раз на рік протирати від пилу. 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: