fbpx

Таки п’ять: Кабмін затвердив п’ять госпітальних округів в Івано-Франківській області

Здоров'я 13:47, 09.06, 2017

​Кабінет міністрів України видав розпорядження про затвердження переліку і складу госпітальних округів Івано-Франківської області. Їх на Прикарпатті буде таки п'ять, в тому числі гірські Надвірнянський та Косівський, довкола яких тривалий час велись дискусії.

Відповідне розпорядження підписав прем’єр-міністр Володимир Гройсман та в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Про їх створення на державному та обласному рівнях клопотав народний депутат від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев’янко, депутати обласної ради Ольга Федишина та Олег Атаманюк. Було направлено величезну кількість звернень, проведено зустрічі на рівні МОЗ та Мінрегіонбуду.

Нещодавно заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк відвідав нашу місцевість, разом з Юрієм Дерев’янком, Олегом Атаманюком та депутатом Надвірнянської райради Тетяною Пришляк вони проїхали за маршрутом Івано-Франківськ – Косів – Білоберізька ОТГ – Верховина – Яремче – Надвірна та намагались з’ясувати, чи враховується специфіка впровадження реформи на місцях. Була проведена зустріч з керівником Надвірнянської ЦРЛ, де заступнику міністра показали можливості цієї лікарні як бази для окремого госпітального округу.

“Наявність гірських госпітальних округів забезпечить гарантовану якість і своєчасність надання медичної допомоги мешканцям гірської місцевості, підвищить ефективність використання бюджетних коштів, що спрямовуються на забезпечення фінансування вторинної медичної допомоги, сприятиме створенню умов для підготовки відповідних закладів охорони здоров’я, що надають вторинну медичну допомогу. На сьогодні існує чимало можливостей щодо реформування Надвірнянської ЦРЛ для покращення доступності надання медичної допомоги, розширення видів медичних послуг та проведення медично-інфраструктурної оптимізації, яка зможе приймати пацієнтів і з Яремчанської міськради”, – зазначив Юрій Дерев’янко.

В результаті у МОЗ таки визнали, що при формуванні на Прикарпатті лише трьох госпітальних округів не буде дотримана їх основна умова – правило “золотої години”, а в Надвірній та Косові є необхідна матеріальна база як для центрів округів.

“Проведено величезну роботу для того, щоб високогірні райони мали свої госпітальні округи, оскільки їх специфіка відрізняється від рівнинних районів – це і відсутність належного дорожнього покриття, і віддаленість сіл. Ми раді, що в Міністерстві охорони здоров’я дослухалось до позиції громади, депутатів обласної і Верховної Ради і зрозуміли специфіку і особливості надання медичної, зокрема екстреної, допомоги в гірських районах”, – зазначив Атаманюк.

“Основним завданням децентралізації є забезпечення для людей висококваліфікованих, якісних медичних послуг. У цих госпітальних округах будуть сформовані лікарні, в яких надаватимуть вторинну допомогу, це будуть лікарні з високоякісним обладнанням та фахівцями. І дуже тішить, що такі послуги безперешкодно зможуть отримати жителі Надвірнянщини, Богородчанщини, Косівщини, Верховинсщини, Яремчанської міськради у Надвірнянському та Косівському округах”, – додала Федишина.

Отже, в Івано-Франківській області будуть створені госпітальні округи з центрами в Івано-Франківську, Калуші, Коломиї, Надвірній та Косові. Надвірнянський госпітальний округ включатиме Надвірнянський, Богородчанський райони, Яремче та Старобогородчанську ОТГ. Косівський, Верховинський райони та Білоберізьку ОТГ об’єднають у Косівський госпітальний округ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: