Місячник проводиться з метою розкриття потенційних можливостей шкільних бібліотек, підняття їх престижу, популяризації читання та привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів.
Відповідно до плану заходів Всеукраїнського місячника "Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти" у бібліотеках ЗНЗ буде організований тиждень дитячого читання "Час читати", День відкритих дверей для батьків та громади, Дні інформації та бібліотечні уроки.