fbpx

У Музеї Небесної Сотні відкрили виставку "Квіт нації"

Суспільство 18:17, 29.05, 2019

У Музеї Небесної Сотні, який був створений за сприяння народного депутата України Олександра Шевченка, презентували фотороботи британця Джо О’Браєна, які відтворюють трагічні події Революції Гідності.

Світлини представили в нещодавно відкритій виставковій залі музею разом з серією портретів івано-франківського художника Романа Бончука під назвою "Квіт нації". Виставку доповнили елементами реальної зброї, яку Мальтійській службі допомоги вдалося привезти зі сходу України.

"На світлинах бачимо минуле, а опустивши очі на землю, бачимо зброю, яка символізує наше сьогодення. Експозиція пригадує усім нам, що зараз українці живуть в режимі реальної війни і маємо робити все, щоб завершити бойові дії на сході України і більше ніколи не допустити подібного ", – розповідає науковий співробітник музею Світлана Оришко. 

Майданівські світлини Джо О’Браєна доповнюють портрети українських героїв, які загинули на сході України, автором яких є художник Роман Бончук.

"Кожен має заглянути в очі всім цим бійцям, які поклали своє життя задля нашого майбутнього. У проекті "Квіт нації" я зобразив воїнів зі всіх куточків України. Мої роботи мають наштовхнути на розуміння того, що ці герої дали нам нове розуміння гідності і честі, яке ми не маємо права втратити",  говорить Роман Бончук.

На презентації виставки був присутній і батько Ярослава Чомка, який служив у військовому шпиталі і загинув на війні, надаючи допомогу побратиму. Він подякував за діяльність Музею Небесної Сотні, адже переконаний, що тут формується патріотичний дух майбутнього покоління.

"Для підростаючого покоління важливо, щоб вони бачили, якою ціною здобувається свобода України. А для сімей загиблих воїнів це збереження пам’яті про їхніх чоловіків та синів. Тут роблять велику справу",  зазначив Степан Чомко. 

Уже невдовзі експозицію нової виставкової зали доповнять особистими речами загиблих бійців та історіями про них. В планах – ще одна виставка робіт Джо О’Браєна, в якій він висвітлює анексію Криму.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: