fbpx

Українські банки призупинили кредитування населення

Економіка 12:50, 11.08, 2015

Криза змусила українські банки призупинити програму кредитування. За першу половину 2015 року вітчизняні фінустанови практично не наростили кредитний портфель.

За даними НБУ, 1 липня загальний обсяг виданих позик досяг 1,010 трлн грн. На 1 січня цей показник склав 1,006 трлн грн.

За перше півріччя банки трохи збільшили обсяги кредитування бізнесу і скоротили позики для фізосіб, передає finance.ua.

У другому півріччі тенденція збережеться. Банки не тільки не стануть видавати більше кредитів, але і спробують скоротити кредитний портфель і посилити вимоги до позичальників. Вже в III кварталі 58% опитаних експертів прогнозують зменшення портфеля кредитів бізнесу і 72% – фізичним особам.

Взяти кредит у банку стає все складніше. Ще в минулому році, зіткнувшись з відтоком депозитів, фінустанови різко припинили кредитування як бізнесу, так і громадян, підвищивши процентні ставки і вимоги.

Незважаючи на пожвавлення з повернення гривневих депозитів, банки не поспішають нарощувати обсяг кредитування, оскільки динаміка за вкладами ще нестійка.

"В іпотечному та автокредитуванні очікувати суттєвих змін не варто не тільки в поточному році, але і в першій половині наступного. В кінці року можлива активізація кеш-кредитування", – сказав начальник управління загальнобанківських ризиків банку "Фінанси та Кредит" Микола Войтків.

Доступність кредитів для бізнесу зменшилася під впливом песимістичних очікувань банків за макроекономічними показниками і стурбованості з приводу ризиків кредитної застави.

Банки змушені "відсівати" запити на видачу кредитів ще й у зв’язку зі збільшенням частки прострочених позик.

За даними НБУ, на початок липня в цілому по банківській системі 18,7% кредитів фінустанови визнали проблемними, тобто такими, які не обслуговуються більше 90 днів. Хоча ще на початку року показник прострочених кредитів становив 13,5%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: