На засіданні четвертої сесії облради за ініціативи фракції партії "ВОЛЯ" Івано-Франківська обласна рада схвалила звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, а також Прем’єр-міністра України щодо підвищення спеціального стажу роботи та встановлення віку, що дає право на пенсію за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, повідомляє прес-служба партії "ВОЛЯ".
На думку депутата облради Марії Рудик, такі зміни до пенсійного законодавства в черговий раз нівелюють престижність роботи працівників освіти, охорони здоров’я, а також звужують їхні права.
"До прийняття змін працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення мали право на пенсію за вислугу років, незалежно від віку. А за новими змінами передбачено поетапне збільшення спеціального стажу роботи (кожного року збільшення стажу на шість місяців протягом 2015-2024 років), що дає право працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення на пенсію за вислугу років. Таким чином, починаючи з 2024 року, вищевказані працівники будуть мати право на пенсію за вислугу років за наявності спеціального стажу роботи не менше 30 років", – зазначила Марія Рудик.
Нагадаємо, раніше під час третьої сесії в Івано-Франківській облраді Марія Рудик вже зачитувала відповідне рішення фракції "ВОЛЯ" з проханням направити звернення облради до Верховної Ради України не збільшувати стаж, необхідний для виходу на пенсію співробітникам освіти, охорони здоров'я та соціального захисту.