fbpx

З завтрашнього дня – шоста хвиля мобілізації

Суспільство 17:58, 18.06, 2015

Цього разу мобілізують не тільки спеціалістів військових спеціальностей із досвідом, а й тих, хто раніше не служив. Окрім того, створюється електронний реєстр військовозобов'язаних та призовників.

Президент попередньо підбив підсумки 5 черги мобілізації та поставив завдання головам ОДА на проведення 6 хвилі мобілізації.

За підсумками 5 черги мобілізації забезпечено 100% ротації військовослужбовців зі складу 2 черги мобілізації, а також отримали достатню кількість військовослужбовців для поповнення некомплекту особового складу в частинах, які виконують завдання в зоні АТО.

Як писав КУРС, на Прикарпатті план 5 хвилі мобілізації виконаний трохи більше як на 55%. Прикарпатців ловили у церквах і на городах.

Відповідно до Указу Президента України, з 19 червня 2015 року починається 6 черга мобілізації. Як і раніше, особливим попитом користуватимуться спеціалісти для комплектування високомобільних десантних військ, розвідки, механізованих та танкових підрозділів, а також фахівці ремонтних спеціальностей, водії, військові інженери тощо. Причому планується, що до 6 хвилі мобілізації у рівних пропорціях потраплять як військовозобов’язані, які мають досвід військової служби, так і ті, хто раніше не служили.

Завдання цієї черги мобілізації – забезпечення повної ротації військовослужбовців, призваних в ході третьої хвилі мобілізації, та підтримка Збройних Сил України на високому рівні бойової готовності, інформує Міністерство оборони у соцмережі Фейсбук.

Усі військовозобов’язані призиваються до навчальних установ, де протягом визначеного часу пройдуть підготовку за фахом, лише після цього будуть направлені до військових частин, звідки після бойового злагодження вирушать до зони АТО.

Під час проведення 6 хвилі мобілізації будуть враховані досвід попередніх черг мобілізації.

Так, у Генеральному штабі триває створення електронного державного реєстру військовозобов’язаних та призовників. Нині завершується законодавче врегулювання  підготовка проекту відповідного закону. Для створення цього реєстру будуть використані дані фіскальної, міграційної, прикордонної служб, а також база виборців України. Це дасть можливість реально оцінити обсяги мобілізаційних ресурсів країни. Таким чином на 90% виключиться можливість для ухилення від служби. Одночасно триває робота з посилення відповідальності за ухилення від мобілізації.

Читайте також: На Прикарпатті розшукали 28 призовників, які ухилялися від військової служби.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: