fbpx

Фонд гарантування виставив на продаж майно на Прикарпатті збанкрутілого банку Бахматюка

Політика 08:15, 03.01, 2020

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на продаж пул активів ПАТ «ВіЕйБі банку» з початковою ціною майже 6 млрд гривень.

Про це інформує пресслужба фонду.

«16 січня 2020 року відбудеться аукціон з продажу пулу активів ПАТ «ВіЕйБібанк», що складається зі 113 кредитів та 3 позицій дебіторської заборгованості 61 юридичної особи – підприємств агропромислової галузі, 59 з яких діючі. 90 кредитів знаходяться у заставі НБУ. До лоту зібрані активи, що попередньо виставлялись на індивідуальні торги, але не були викуплені. Усі активи пов’язані з одним акціонером», – йдеться в повідомленні.

Бенефіціарним власником “ВіЕйБі банку” був Олег Бахматюк, який зараз оголошений у розшук.

Початкова ціна лоту – 5 858,95 млн грн. Торги пройдуть за голландською моделлю аукціону на майданчику ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» (FFN).

У забезпеченні за кредитними договорами, зокрема:

– санаторій-профілакторій та обслуговуючі будівлі в Івано-Франківській області (загальна площа – 5 001 кв. м, сума забезпечення за договором – 443,5 млн грн);

– майновий комплекс (АПК з супутніми об’єктами, площа – 10 399 кв. м, сума забезпечення – 335,3 млн грн), майновий комплекс (площа – 2 783 кв. м, сума забезпечення – 71,5 млн грн), виробнича база (площа – 768,7 кв. м, сума забезпечення – 19,2 млн грн) в Івано-Франківській області;

– комерційна нерухомість площею 22 893 кв. м в Черкаській області (сума забезпечення – 81,9 млн грн);

– цілісний майновий комплекс загальною площею 29 230 кв. м в Івано-Франківській області (сума забезпечення – 39,4 млн грн);

– кондитерський цех площею 580 кв. м в Івано-Франківській області (сума забезпечення – 27,9 млн грн).

Як повідомлялося, наприкінці листопада МВС України за заявою НАБУ оголосило в розшук Бахматюка та пізніше його сестру, гендиректора “Авангарду” Василюк у справі про видачу Нацбанком восени 2014 року стабілізаційного кредиту на 1,2 млрд грн (близько $50 млн за поточним курсом) «ВіЕйБі банку, власником якого на той час був Бахматюк.

Нацбанк заявляє, що колишній власник двох банків “Фінансова ініціатива” та “ВіЕйБі Банк” Олег Бахматюк винен державі 29,3 мільярди гривень. Зокрема, борг перед центробанком забезпечений особистим поручительством бізнесмена на 8,6 млрд грн і майновими поручительствами його компаній.

Згодом адвокати Бахматюка заявили про “переслідування за політичними мотивами”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: