fbpx

Франківці вийшли на акцію в підтримку білоруського народу

Політика 18:25, 20.08, 2020

20 серпня у багатьох містах України відбулися акції на підтримку білоруського народу, який бореться за проведення чесних, прозорих виборів.

В Івано-Франківську на площу перед облдержадміністрацією вийшли декілька десятків мешканців. Вони висловили підтримку білоруським пікетувальникам та закликали президента України Володимира Зеленського нарешті висловити чітку позицію української держави щодо ситуації в Білорусі, повідомляє пресслужба “Європейської Солідарності” Івано-Франківськ.

“Сьогодні по всій Україні проходять акції в підтримку білоруського народу “за нашу і вашу свободу”. Це гасло, яке використовувала УПА, борючись за нашу незалежність. Ми хочемо підтримати білоруський народ у боротьбі за право вибору. Це засадниче право кожної нації обирати свою владу”, – сказав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Франківці вийшли на акцію в підтримку білоруського народу 1

Голова фракції «Європейська Солідарність» в Івано-Франківській міськраді Петро Шкутяк наголосив на важливості підтримки білоруського народу в прагненні до проведення вільних, демократичних виборів.

Франківці вийшли на акцію в підтримку білоруського народу 2

“Ми — нація і держава, яка у часи незалежності пережила революції і майдани в боротьбі за чесні вибори, за свободу слова, за європейський напрямок розвитку. У ті переломні моменти для нас було дуже важливо відчувати підтримку сусідніх держав: їхніх парламентів, державних діячів, громадськості.

Зараз наша підтримка дуже важлива для білорусів. Для нації, яка підняла національний стяг та почала боротьбу за визволення своєї держави. Та важливо розуміти, що існує велика загроза з боку сусідньої Росії: у Білорусь заходять російські війська, на телеканали, видання приходять російські журналісти. Білорусь має протяжний кордон з Україною, і для нас — як країни, яка веде війну з агресором, з Росією — головним завданням є зберегти національний, європейський розвиток і підтримати Білорусь.

Сьогодні дуже важливо, щоб український парламент прийняв рішення про невизнання результатів виборів у Білорусі і разом з ОБСЄ, ЄС виступив за проведення чесних виборів у Білорусі. Дякую всім, хто прийшов на акцію. Білорусам важливо почути нашу підтримку”, – виступив Петро Шкутяк.

Франківці вийшли на акцію в підтримку білоруського народу 3

Зазначимо, в Івано-Франківську до Дня Незалежності вивісять білоруські прапори на ратуші та міській раді.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: