fbpx

Франківські депутати закликали Зеленського заборонити пісні російською на вулицях всіх міст України

Політика 11:20, 10.06, 2022

В Івано-Франківську 10 червня відбулася сесія міської ради, на якій депутати проголосували за звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України з приводу частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах та заборони відтворення музичної продукції походження держави-агресора. Йдеться зокрема про вуличні пісні російською мовою.

Нагадаємо, на вчорашньому засіданні виконавчого комітету проголосували за новий порядок організації і проведення виступів вуличних музикантів у Івано-Франківську, в якому, зокрема, не допускається публічне виконання творів російською мовою. Контролювати виконання цих вимог будуть Муніципальна інспекція та патрульна поліція.

А на сесії міської ради депутати проголосували за звернення про заборону в Україні відтворення музичної продукції російського походження, інформує пресслужба міськради.

У зверненні депутати висловили занепокоєння з приводу продовження використання медійної та друкованої продукції походження держави-агресора у сфері телерадіомовлення, культури та мистецтва

Вони вважають, що є зв’язок між обсягом використання російської мови в публічному просторі і рівнем сепаратистських настроїв населення, а також сприйнятливістю людей до інформаційних атак і маніпуляцій.

“Зараз вже усі переконались остаточно, що російські фільми та музика несуть ядовиті програми поведінки, отруєні цінності та садистські меседжі. По-іншому не можна пояснити поведінку недолюдків-окупантів, які виросли під впливом цієї культури та влаштували звірські розстріли мирних громадян та мародерства в наших містах. «Руській мір» заходить спочатку в голову, а вже потім окуповує території та ґвалтує дітей!” – пишуть у зверненні франківські депутати. 

На їхню думку, лише зважений державницький підхід до мовної політики та заборона використання медійного продукту держави-агресора в Україні стане запорукою для зміцнення єдності всередині нашої країни. 

“Закликаємо всіх відмовитись від російської музики, серіалів та будь-якої непрямої підтримки країни-агресора”, – наголосили у зверненні.

Депутати також закликали колег з інших областей та нардепів підтримати зареєстрований у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах та заборони відтворення музичної продукції походження держави-агресора».

“Відповідне рішення щодо заборони публічного виконання творів російською мовою, в тому числі які можуть спричинити розпалювання міжнаціональної, етнічної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті або ж дискримінації прав та свобод людини чи мають нецензурний характер, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради уже ухвалив на території громади. Тепер черга за всією Україною”, – вважають франківці.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: