fbpx

Хто такий "слуга народу" Роман Мулик: латифундист і "смотрящий" за виборами на Прикарпатті

Політика 13:24, 23.09, 2020
НА ФОТО: Роман Мулик

Нардеп зі “Слуги народу” франківець Роман Мулик – один із найзакритіших і непублічних місцевих політиків, при цьому має статус “смотрящого” на виборах цього року від пропрезидентської партії за Прикарпаттям і Львівщиною, розповідає кореспондент “Еспресо.Захід” Богдан Скаврон в рамках проєкту “Місцеві вибори 2020”.

Один із 15 заступників голови фракції “Слуги народу” у Верховній Раді іванофранківець Роман Мулик міг би стати яскравим прикладом політика, який представляє в парламенті інтереси бізнесу, але через його непублічність (відсутність інтерв’ю, куці біографічні дані за доволі багатої електронної декларації про доходи) говорити про яскравість його прикладу, на жаль, не доводиться.

Роман мулик декларація
Скрін з НАЗК

Востаннє на недавній зустрічі із журналістами депутат, обраний до Верховної Ради 9-го скликання по загальнодержавному багатомандатному округу, який був 73-м номером у партійному списку “Слуги народу”, розповідав про низку актів, прийнятих парламентом для подолання наслідків пандемії і які стосуються медицини, захисту бізнесу та соціальних гарантій. Як заслугу своїх колег по Раді депутат відзначав запровадження мораторію на будь-які перевірки бізнесу, заборону на підвищення відсоткової ставки за кредитами, допомогу ФОПам, зокрема через тимчасове звільнення від сплати ЄСВ. Про свою роль у підготовці прийнятих рішень Роман Мулик скромно змовчав, тож можна припустити, що вся його депутатська діяльність звелась до справного натискання потрібної кнопки під час заведеного у монобільшості експрес-голосування.

До речі, за даними інформаційного порталу “Слово і Діло”, із 96 передвиборчих обіцянок народний депутат Роман Мулик наразі долучився до виконання тільки семи. Більшість з них все ще перебуває у процесі.

Роман Мулик
Інфографіка: Слово і Діло

Не вирізняючись особливою красномовністю, відповідальністю і харизмою, Роман Мулик піднявся із восьмого десятка виборчого списку до чільної партійної п’ятнадцятки, ставши одним із заступників голови фракції “Слуги народу” Давида Арахамії. Крім того, партія довірила йому посаду заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Згодом небагатослівного “слугу”було призначено уповноваженим за формування виборчих списків партії на місцевих виборах у Львівській області. Після того як обов’язки такої ж уповноваженої на Івано-Франківщині почала виконувати і його колишня помічниця, а нині теж народний депутат від партії Олена Вінтоняк, Роман Мулик став таким собі галицьким намісником “Слуги народу”. Тож рішення щодо формування списків в обох областях навряд чи будуть прийматися без його згоди.

Роман Мулик
Фото з сесійної зали. Зліва від Романа Мулика – Олена Вінтоняк (фото з фейсбук-сторінки “Слуги народу”)

Очевидно, що для партії “Слуга народу” Роман Мулик має особливу цінність, яка вимірюється не рейтинговими балами популярності серед виборців, а іншими одиницями. Ймовірно, вони стосуються його фінансових та бізнесових активів, яких у колишнього підприємця, власника та засновника кількох підприємств у сфері ресторанного та девелоперського бізнесу, судячи з його декларації як народного депутата, є чимало.

Що ж насправді відомо про цього “захисника інтересів бізнесу” у парламенті? Згідно з офіційною біографією, 47-річний уродженець Хмельниччини Роман Мулик свою першу вищу освіту здобув в Івано-Франківському інституті нафти і газу за спеціальністю “інженер-землевпорядник”. Про його працю за цим фахом у відкритих джерелах інформацію знайти не вдалося. Єдине, що впадає у вічі, – непогано впорядковані земельні ділянки, якими аж рябіє його депутатська декларація про доходи та майновий стан.

Роман Мулик задекларував сотні гектарів землі на Київщині, зокрема у селах Новосілки, Хотянівка, Лебедівка та Демидів Вишгородського району, а також у селах Діброва та Крушинка Васильківського району. Загальна кількість ділянок у бізнесмена з дипломом землевпорядника вражає – майже 65 тисяч гектарів (650 квадратних кілометрів – це трохи менше, ніж, скажімо, площа Тлумацького району Івано-Франківщини).

Великим землевласником Роман Мулик став починаючи від 2007 року, а останнє крупне придбання зробив у лютому 2019 року. На той час івано-франківський підприємець мав ще одну вищу освіту – правника. Здобував він її у відомій Одеській юридичній академії, якою тоді, як і тепер, керував відомий “підрахуй”, член Партії регіонів Сергій Ківалов.

Ймовірно, саме одеський період став визначальним для політичної кар’єри підприємця Романа Мулика (із 2003 до 2019 року він, згідно з даними держреєстру, був ФОПом і займався наданням в оренду й експлуатацію нерухомого майна). У 2007 році (саме тоді земельні ділянки на Київщині почали буквально самі йти йому в руки) Мулик став помічником народного депутата від Партії регіонів, одесита Дмитра Волошенкова. Треба сказати, що з грудня 2006 року Волошенков очолював Одеську міську організацію Партії регіонів, за часів президента Януковича був заступником голови Одеської ОДА.

У відкритих джерелах немає інформації, коли саме Роман Мулик став членом Партії регіонів, відомо, що у 2010 році його уже було обрано депутатом Івано-Франківської обласної ради від цієї політичної сили. У лютому 2014 року, під час Революції Гідності, він оголосив, що покидає фракцію партії, але це був вимушений крок. Цій заяві передувала протестна акція під вікнами ресторану “Вальяж” (цей заклад виник на місці перукарні “Чародійка”, власницею якого в держреєстрі вказана дружина народного депутата Олена Мулик). Однак давні регіональні зв’язки у Романа Мулика залишилися досі. Скажімо, серед помічників нардепа Мулика – його колишній колега з облради, депутат-регіонал та відомий в Івано-Франківську забудовник Руслан Гусак.

Згідно з декларацією, у Романа Мулика в Івано-Франківську – вісім об’єктів нежитлового призначення загальною площею близько 3000 квадратних метрів, власником більшості яких він став у переддень святого Миколая, 18 грудня 2014 року.

Та, крім девелоперської діяльності з нерухомістю, цей бізнесмен з освітою землевпорядника та юриста займався також бізнесом у будівельній сфері.

Зокрема, у 2009 році Роман Мулик був виконавчим директором товариства “Комфорт-Вест-ІФ” в Івано-Франківську. А наступного року, балотуючись депутатом до обласної ради, вказав місцем праці київську будівельну компанію МОМ, де він обіймав посаду генерального директора.

Очевидно, саме з часів регіонального минулого тягнеться нинішній діловий зв’язок нардепа Романа Мулика із київським забудовником Володимиром Решетилом, який свого часу був радником з питань будівництва у міністра оборони часів Януковича Михайла Єжеля.

У 2011 році саме Володимир Решетило став головним ініціатором та контролером виконання безславно забутої програми “Військове містечко – 300”, за якою за 5 років в Міноборони планували збудувати близько 50 тисяч квартир для військовослужбовців і ліквідувати чергу на житло.

Під забудову було призначено території вивільнених військових містечок. Головним виконавцем робіт за цією програмою було дніпропетровське ТОВ ТГП “Альбатрос”, засновником якого значиться офшорна фірма «Зеніт лтд» із сонячної держави Беліз.

Кілька років тому Роман Мулик та Володимир Решетило опинилися в центрі забудовного скандалу в центрі (вибачте за тавтологію) Івано-Франківська. На суміжних ділянках пішохідної вулиці Шевченка, які, за даними сайту Побудовано, належать згаданим особам, ТОВ “Комфорт-Вест-ІФ” (виконавчим директором якого працював Роман Мулик) розпочало будівництво восьмиповерхової новобудови – елітного житлового комплексу “Роял Хол”.

Хто такий "слуга народу" Роман Мулик: латифундист і "смотрящий" за виборами на Прикарпатті 1
Фасад будинку. Зображення з проєкту

У 2017 році мешканці намагалися вплинути на забудовника та змусити його зменшити поверховість і змінити фасад будівлі, щоб вона не псувала атмосферу історичної вулиці, але марно. Згідно з реєстром речових прав на нерухоме майно, Мулик має майнові права на 10 квартир у цьому будинку.

Ще одна скандальна історія трапилася в Івано-Франківську за участі ТОВ “ІФ-Рент”, яке займається купівлею та продажем власного нерухомого майна і засновниками якого є ті ж таки Роман Мулик та Володимир Решетило. У травні цього року під стінами Івано-Франківської обласної ради зібралися громадяни, які протестували проти перенесення з історичної будівлі на вулиці Незалежності, 12, на франківській пішохідній “стометрівці” (навпроти згаданого ресторану “Вальяж”) обласної бібліотеки для юнацтва та центру культури і туризму Прикарпаття в інші приміщення – на Південний бульвар, 22, в якому розташований магазин секонд-хенду.

Власне цією оборудкою займається товариство з обмеженою відповідальністю “ІФ-РЕНТ”, яке пропонує виселити бібліотеку. Підприємство було зареєстроване 24 січня 2020 року, а його засновниками вказано Володимира Решетила, який вклав у фонд фірми 3 мільйони 900 тисяч гривень (13%), та Роман Мулик, який вклав своїх коштів 26 мільйонів 100 тисяч (87%).

Треба сказати, що депутати прислухалися до учасників протесту і перенесли розгляд цього питання, відправивши його на доопрацювання. Очевидно, народний депутат Роман Мулик з особливим інтересом стежитиме тепер за тим, як зміниться склад депутатів облради після місцевих виборів, мріючи й тут про свою монобільшість.

Щоб урізноманітнити образ цього “слуги народу” з регіональним минулим та бізнесовим хистом на межі корупції, варто додати, що Романа Мулика також цікавить спорт. Зокрема, він займає посаду віцепрезидента Федерації боксу Івано-Франківської області. Щоправда, й тут не обійшлося без партійного сліду, адже президентом Федерації є колишній депутат-регіонал міської ради, фігурант кількох кримінальних справ, пов’язаних із загибеллю людей та боротьбою за Центральний ринок міста, Ігор Халаменда, якого ще з буремних дев’яностих частіше називають за прізвиськом Бура.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: