fbpx

Калуська райрада заборонила "російськомовний культурний продукт" на території району

Політика 08:54, 10.12, 2019

Калуська районна рада проголосувала за проєкт рішення, яким на території району вводиться мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту, пишуть Вікна.

Як зазначено у преамбулі рішення, метою його прийняття є «уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі, виявлення суспільної солідарності з воїнами, котрі захищають східні терени нашої держави від російської військової агресії; задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації; беручи до уваги численні звернення патріотичних та ветеранських громадських організацій».

Мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Калуського району буде діяти до моменту повного припинення окупації території України.

Районна рада доручила Калуській районній державній адміністрації вжити заходів щодо проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту, рекомендувала сільським радам прийняти аналогічні рішення, а відділ культури Калуської РДА зобов’язали надавати охочим україномовний культурний продукт.

Нагадаємо, у вересні минулого року аналогічний мораторій запровадила Львівська обласна рада. Рішення оскаржувалося в судах, справа дійшла до Верховного Суду, який відмовив у задоволенні позову. Наприкінці минулого року мораторій також запровадила Івано-Франківська обласна рада. Станом на сьогодні такий мораторій діє на території Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Житомирської областей.

Рішення про мораторій має рекомендаційний характер, жодної відповідальності на його порушення не передбачено.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: