fbpx

Клони Шевченка на Франківщині: двоє тезків екснардепа подали документи до ЦВК

Політика 16:45, 28.02, 2021

25 лютого, в останній день реєстрації кандидатів до Верховної Ради України, на проміжних виборах по 87-му округу подали документи двоє Олександрів Шевченків — Олександр Леонідович Шевченко та Олександр Петрович Шевченко. 

Про це Руху ЧЕСНО повідомили у Центральній виборчій комісії.

На сайті НАЗК вже є декларації цих потенційних кандидатів. Але на сайті ЦВК ці прізвища ще не відображені. У виборчої комісії є п’ять днів з моменту завершення реєстрації, щоб розглянути заяви кандидатів.

Обидва Олександри є мешканцями Києва та Київської області та не вказали у своїх деклараціях належних доходів чи заощаджень, що дозволили б їм оплатити заставу у 60 тис. гривень.

Награзі є зареєстрований кандидат від партії “За майбутнє” Олександр Шевченко — місцевий прикарпатський політик, екснардеп та чинний депутат Івано-Франківської обласної ради.

Перевибори по цьому округу на Івано-Франківщині відбудуться 28 березня у зв’язку з тим, що склав свої повноваження народний депутат 9-го скликання Зіновій Андрійович (“Слуга народу”), якого обрали у парламент 2019 року. На місцевих виборах 2020 року він став мером Надвірної.

Що відомо про потенційних кандидатівтезків

Олександр Леонідович Шевченко народився у 1974 році. Проживає в селі Дзвінкове Фастівського району на Київщині та наразі тимчасово не працює. Згідно з декларацією, яку він подав при реєстрації до ЦВК 24 лютого, він має у співвласності квартиру у столиці, а його дохід за 2020 рік склав трохи більше 30 тис. гривень — потенційний кандидат отримував допомогу по безробіттю.

Попри те, що Олександр Шевченко вказав у декларації лише допомогу по безробіттю, він є співзасновником благодійного фонду “Маестро”.

Зауважимо, що громадянин Олександр Леонідович Шевченко (повний тезко) під час парламентських виборів 2019 року був заступником голови окружної виборчої комісії в одномандатному виборчому окрузі (№ 223), що в Києві. Суб’єктом подання члена ОВК тоді виступила партія “Об’єднання “Самопоміч”.

Олександр Петрович Шевченко народився у 1969 році в Києві. Там і проживає наразі. При подачі документів до ЦВК він вказав, що працює електрозварником у ТОВ “ЮНІБІЛД”, проте в декларації, яку він подав 24 лютого, не вказав жодного доходу у 2020 році. В тій же декларації Шевченко вказав, що є власником квартири у Києві, автомобіля ВАЗ 21104 та зберігає готівкою 20 тис. гривень.

Повний тезко Олександра Петровича Шевченка був зареєстрований у 2019 році членом окружної виборчої комісії у 149-му виборчому окрузі на Полтавщині. Суб’єктом подання тоді виступив кандидат у президенти України від ВО “Свобода” Руслан Кошулинський. 

За відсутності року народження членів ТВК на сайті ЦВК стовідсотково стверджувати, що це ті самі громадяни, не можна, пише Чесно.

Зареєстрований кандидат, екснардеп Олександр Шевченко прокоментував:

“Для мене не має значення, хто за цим стоїть, головне, що це люди нечесні, несправедливі, і взагалі злочинні технології, тому що, якщо спотворюється волевиявлення людей, це є фактично фальсифікація виборів. Тому кожна така дія, коли є двійник — один Олександр Леонідович, а другий Шевченко Олександр Петрович — це технологія, і нехай це буде на розсуд Бога, і хай Бог буде їм кожному суддею”, — каже депутат облради, який хоче стати народним депутатом.

Логіка виборчої технології з клонами дуже проста — виборець може помилитись, ставлячи відмітку у бюлетені, та проголосувати за зовсім іншого кандидата. Технологію кандидатів-клонів зазвичай використовують проти кандидатів, що можуть потенційно виграти вибори та є лідерами за соціологічними опитуваннями.

Метод реєстрації кандидатів-клонів на виборчих округах в Україні застосовують дуже часто. Ця технологія використовувалася на всіх рівнях виборів — президентських, парламентських, місцевих.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: