fbpx

Мінагро погодило грант прикарпатському фермеру на розвиток садівництва

Політика 14:15, 02.08, 2022

Міністерство аграрної політики та продовольства України видало перші чотири накази про надання гранту для закладки садів та ягідників на загальну суму 16,8 млн гривень, повідомляє пресслужба міністерства.

За останній місяць Ощадбанк опрацював заявки від 61 агропідприємства і в результаті передав на розгляд Мінагрополітики 40, із них: 33 – на розвиток садівництва, 7 – теплиць. Робочі групи міністерства вже опрацювали 23 заявки і за чотирма вищезгаданими погодили надання гранту. Наразі на розгляді перебуває ще 1 заявка на отримання гранту для створення або розвитку тепличного господарства та 16 – на закладку саду.

Як розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, гранти з теплиць дозволяють агропідприємцям залучити до 7 млн грн, під закладку садів – до 10 млн грн. А загалом на програму держава виділить 16 млрд грн.

«Так в умовах війни Уряд закладає надійну платформу для підтримки економіки, яка дасть поштовх збереженню і створенню робочих місць, сплаті податків у державну казну. Агро завжди було драйвером розвитку української економіки. І сьогодні, у час постійних викликів для нашої країни, саме ця галузь може і готова стати основою для розвитку малого й середнього підприємництва в Україні», – зазначив він.

Гранти отримають:

  • ТОВ “Бонелет” (Одеська область, власниця – Олена Яцун);
  • ТОВ “Сад Переяслава” (Київська область, власники – Віктор Шеремета і Сергій Сиворко);
  • ТОВ “Органік Захід-груп” (Львівська область, власники – Роман Мельник, Юрій Чернобай і Тарас Калита);
  • ФГ “Житні лани” (Івано-Франківська область, власник – Володимир Чумбей).

Володимир Чумбей – власник кількох фермерських господарств та ківник Асоціації фермерів Надвірнянського району.

Нагадаємо, у червні КМУ започаткував фінансову підтримку бізнесу в рамках урядової програми «єРобота». Підприємці мають змогу отримати урядові гранти на навчання, створення та розвиток власної справи. Детально з переліком програм можна ознайомитися тут.

Міністерство аграрної політики та продовольства України курує з них два напрями, які стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства (подати заявку можна тут) та тепличного господарства (подати заявку тут).

Кожну заявку Мінагрополітики опрацьовує протягом 10 робочих днів після надходження від Ощаду.

За умовами кожної з програм учасник зобов’язується вести діяльність не менше як 5 років, сплачувати податки в бюджет, а також створити визначену кількість робочих місць.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: