fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • "Ми маємо зберегти національну ідентичність українського народу", – Ольга Федишина про звернення облради щодо відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією

"Ми маємо зберегти національну ідентичність українського народу", – Ольга Федишина про звернення облради щодо відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією

Політика 14:52, 13.12, 2019
НА ФОТО: Ольга Федишина

Фракція «ВОЛЯ» підтримує звернення Івано-Франківської обласної ради до вищого керівництва держави щодо необхідності відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією в районі населених пунктів Шибене (Верховинський район) та Поеніле-де-Суб-Мунте.

Про це заявила депутат від «ВОЛІ» Ольга Федишина на сьогоднішній сесії.

«Івано-Франківська область єдина серед прикордонних областей, яка не має облаштованого пункту пропуску при наявності державного кордону з Румунією. Тому ми підтримуємо цей проект рішення. Але потреба в пункті пропуску містить не лише економічну складову. Говорячи про це питання, дійсно важливо створювати нові робочі місця, сприяти розвитку туризму, нашого краю, будувати нові дороги. Але тут мова іде і про набагато важливіші стратегічні питання для нашої держави. І тут слід наголосити не на економіці, а на збереженні національної ідентичності українців, які на сьогоднішній день проживають на території Румунії. За офіційними даними, в Поеніле-де-Суб-Мунте проживає понад 20 тисяч етнічних українців, за неофіційними їх кількість сягає понад 40 тисяч. Це люди, в яких частина родини проживає на території України, а частина в Румунії. І ці сім’ї через відсутність нормального пункту пропуску позбавлені можливості часто відвідувати та спілкуватись зі своїми родинами», сказала депутат.

Тому Федишина вважає, що зараз передусім потрібно дбати про збереження національної ідентичності українців, зміцнення зв’язків етнічних українців зі своєю історичною Батьківщиною, поєднання сімей та про можливість їх спілкування.

«Ще з часів моєї роботи у Верховній Раді ми неодноразово разом із народним депутатом Юрієм Дерев’янком зверталися до Міністерства закордонних справ, Міністерства інфраструктури України та посольства щодо необхідності відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією. І отримали величезну кількість відписок від попередньої влади, яка не хотіла або не могла вирішити це питання. Тому сподіваємось, що нова влада підтримає Івано-Франківську обласну раду, дослухається до нас, виділить кошти з держбюджету на будівництво дороги та вчинить всі інші необхідні дії для відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією», говорить депутат від «ВОЛІ».

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: