fbpx

На Рожнятівщині влаштували “Живу бібліотеку”

Політика 19:32, 04.11, 2019

Днями у селі Нижній Струтинь Рожнятівського району відбувся захід «Жива бібліотека», де книгами є люди, які діляться своїми історіями. За реалізацію відповідала громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту «Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну».

Подія проходила у приміщенні сільської бібліотеки, де розташовуватиметься майбутній громадський простір «Горизонт». Гості заходу підходили до «книг» і ставили їм запитання. Всього було дев’ятеро «живих книг»: розвідник на війні на сході, бійці та військовополонені, мешканці Донецької області, рок-музикант, стронгмен, мама героя Небесної Сотні, ветеран війни в Афганістані, наймолодший ветеран АТО з Нижнього Струтиня, ліквідатор аварії на ЧАЕС.

Донеччанка Ольга Клименко воювала з 2014 по 2017 роки. Перед тим встигла побувати у полоні в бойовиків, що й спонукало її стати військовою.

«Бути жінкою на війні складно хіба в побуті, а з іншими бійцями не важко уживатися. Мене навіть шерифом називали, бо муштрувала їх, як мама», – розповіла Клименко.

Назарій Павлів з Івано-Франківська встановив десяток рекордів України, був чемпіоном України зі штовхання ядра, призер багатьох Богатирських ігор. Чоловік приїхав у Нижній Струтинь на «живу бібліотеку», щоб мотивувати молодь займатися спортом і вести здоровий спосіб життя.

«Всі мої рекорди пов’язані з перетягуванням великотоннажних транспортних засобів, – каже Назарій Павлів. – Це результат тренувань, і я намагаюся дітей заохотити займатися спортом, бо це дозволяє бути здоровими і у майбутньому побачити світ».

Організатори залучили різних по віку людей, у яких непересічні історії, щоб зацікавити всіх мешканців села.

«Своїм простором ми хотіли охопити якомога більше мешканців, від молоді до старшого покоління, – каже спіорганізатор заходу і учасник громадського простору Андрій Регей. – Наприклад, якщо у нас є книга «воїн АТО», ми знайшли ще книгу «воїн-афганець», щоб можна було порівняти через великий проміжок часу, що змінилося у плані війни».

Крім живої бібліотеки, для дітей та молоді Нижнього Струтиня виступив стронгмен Назарій Павлів та зіграв місцевий українсько-польський гурт Ukrapol’s.

«Громада у нас активна, хоче змін, новизни, – розповідає сільська голова Любов Сташків. – Такі заходи важливі, бо мешканці села зустрічаються, спілкуються, стають більш відкритими».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: