fbpx

«Оксана ще навіть не уявляє, який тягар ліг на її плечі», – експерт про обрання Оксани Савчук

Політика 14:46, 26.07, 2019
НА ФОТО: Ігор Ткач

Інформаційний аналітик і політичний оглядач Ігор Ткач назвав шизофренічним одночасне голосування франківців за партію «Слуга народу» і висуванку «Свободи» Оксану Савчук, а також зазначив, що на неї лягає відповідальність за публічне позиціонування «Свободи» в новому парламенті.

Секретар Івано-Франківської міської ради, членкиня партії «Свобода» Оксана Савчук, яка впевнено перемогла на дострокових виборах до ВРУ у 83-му окрузі, буде єдиним представником своєї політичної сили у новому парламенті. Їй доведеться стати «обличчям» партії  і нести відповідальність за позиціонування і політику «Свободи» в новому парламенті. Це дає Оксані Савчук шанс на серйозні політичні перспективи, якщо вона впорається з викликом.

Про це Ігор Ткач говорив в ефірі програми #ЙОd, яка виходить на КУРСі.

ІГОР ТКАЧ на #ЙОd Igor Y. Tkach– інформаційний аналітик, політичний оглядач, громадський діяч. Говорили з Ігорем про підсумки і наслідки дострокових парламентських виборів. Балачка вдалася змістовна і весела ;)Модератор – Олег «Мох» Гнатів (Mox Perkalaba).***#ЙОd – це розмови з людьми, які мають що сказати. А добра мудра балачка прокачує мозок і усуває наслідки йододефіциту не гірше, ніж сам 53-тій елемент.За добре атмосферне місце для розмови дякуємо Підземний Перехід Ваґабундо.

Опубліковано КУРС Четвер, 25 липня 2019 р.

«Оксана собі ще навіть не уявляє, який тягар ліг на її плечі.  Чисто по-людськи я можу поспівчувати їй, а родині побажати, щоб набралися терпіння. Але є плюс: це є шанс для Оксани показати, хто вона така. І якщо вона це покаже, то має величезні політичні перспективи. А це вам вже не на Позитроні ходити по дворах, тепер фактично на одній людині буде триматися публічна політика партії, все позиціонування. І плюс треба буде вміти пояснювати, що відбувається насправді», – сказав Ткач.

Попри те, що у Раді буде «монокоаліція» «Слуги народу», а Савчук – «одиначкою», їй не варто стояти осторонь парламентських подій і процесів.

«Думаю, буде якась істерика трохи спочатку… Але треба розуміти, що один депутат нічого не змінює. Бо політика – це завжди колективна гра, як футбол. У футболі є така штука: ти приходиш з хлопцями грати, а тебе ставлять на ворота. Ти прийшов бігати, забивати голи, щоб всі аплодували, а тобі кажуть: ставай на ворота і будеш ловити м’ячі. Не цікаво. Але треба буде це робити. Може й навпаки бути: ти прийшов на ворота, а тобі кажуть ставати у півзахист. Куди стане Оксана, вона сама ще, певно, не знає. І тут треба буде вибрати, з ким грати, з якою командою, бо іти в глухе стояння осторонь нічого не дасть і місто Франківськ від цього тільки програє. Тут треба буде вміти домовлятися. А це буде негарно виглядати. Бо як? «Свободівка» домовляється з олігархами? Це вже нефайно звучить. Отже, має бути якась легенда, і потрібна ціла команда, яка має пояснювати, чому ти зустрічаєшся з «дияволами» і чому в цей момент це правильно. Втім, судячи з того, як вони це робили у Франківську, то я не вірю в таке. Поясню чому.

1 грудня 2015 року, перше засідання міської ради, де Марцінків склав присягу, обирають секретаря ради. За неписаними політичними правилами, якщо у нас є мер представник великої політичної фракції, то секретар мав би бути з другої сили, щоб збалансувати його. Тою силою могла би бути чи «Батьківщина», чи БПП, чи інша… Але того не сталося. Вони обрали теж «монокоалцію». Отже, ці люди грають за тими самими правилами, що і «Слуга народу». Тому я не думаю, що Оксані в Раді буде важко зрозуміти правила гри. Правила гри ті самі – взяти побільше влади і грати тільки свою гру. Те, що ми бачимо у Франківську, – те зараз відбувається у всеукраїнському масштабі. Єдина різниця – ті ходять у зелених футболках, а ці у фіолетових. Але зміст політики такий самий. Словом, думаю, що Оксана справиться, питання тільки в тому – з ким вона буде», – сказав Ігор Ткач.

Експерт також звернув увагу на шизоїдність вибору франківців, які, з одного боку, проголосували за висуванку від «Свободи», а з другого – масово підтримали «Слугу народу».

«В цьому є виразні ознаки роздвоєння, «шизофренії». Але ми і живемо в шизофренічному суспільстві, це вже норма. От говорять вдома на кухнях: крадуть, сволочі. А самі тягнуть до хати, що можуть… Жіночка на базарі, яка за Україну і за християнські цінності, не встидається розбавити трохи сметану, щоб отримати плюс шість гривень. І подібних прикладів у нас на кожному кроці. Якщо треба на роботу – то ми обхідний лист, що ми здорові, вміємо зробити. Але якщо піти в армію – то ми слабі. Якщо поїхати за кордон засмагати – то у нас гроші є. Якщо пожертвувати на щось – то грошей нема. І так далі. Ми навчилися і звикли жити в шизофренічному світі. І треба чітко розуміти, що всі ті хлопці і дівчата, яких ми вибираємо у владу, – це плоть від плоті народу, і вони теж живуть цим шизофренічним життям. Тому сподіватися від них чогось іншого й надзвичайного не випадає», – сказав Ігор Ткач.

Як повідомляв КУРС, за результатами дострокових виборів до Верховної Ради України потрапили 11 прикарпатців, з яких 9 – мажоритарники і списочники партії «Слуга народу». Лише у двох мажоритарних округах області висуванці «Слуги народу» програли: в Івано-Франківську і в 88-му окрузі (з центром у Коломиї, де виграв самовисуванець Андрій Іванчук.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: