fbpx

Віталій Портников отримав премію Стуса

Політика 19:22, 05.10, 2022
НА ФОТО: Віталій Портников. Фото Ростислава Шпука

Сьогодні оголосили ім’я лауреата премії імені Василя Стуса.

Організатори щорічного відзначення – Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа та видавництво «Дух і Літера».

Премію імені Василя Стуса щороку вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам, громадським діячам за внесок в українську культуру й стійкість громадянської позиції.

Цьогоріч лауреатом премії став Віталій Портников – відомий публіцист, ведучий, письменник.

“Українство Віталія – модерне. Воно відкриває нас світові, – зазначив у промові про лауреата голова журі премії Мирослав Маринович. – Уявити собі українську журналістику без Віталія Портникова неможливо. Він багато доклався до того, що вона здобула власне обличчя, незалежне від росії і російського медіаринку. Він незалежний у своїх судженнях і оцінках. За його матеріалами можна відстежити та осмислити всі річні кільця на стовбурі нашої відновленої державності. Причому він завжди вписує всі українські події в європейський контекст, тоді як багато журналістів дивилися через російську оптику”.

Дивіться: Віталій Портников на #Йоd: ЗСУ визначать, де пройде межа між Європою і Азією

Кандидатів на здобуття премії цього року висувало журі у складі:

  • Мирослав Маринович – голова журі, публіцист, член-засновник Української Гельсінської групи, почесний президент Українського ПЕН;
  • Тарас Возняк – культуролог, політолог, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького, лауреат премії ім. В. Стуса за 2021 рік;
  • Оля Гнатюк – дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету, віцепрезидентка Українського ПЕН;
  • Андрій Курков – український письменник, президент Українського ПЕН;
  • Юрій Прохасько – есеїст, перекладач;
  • Олександр Саврук – декан Києво-Могилянської Бізнес Школи;
  • Елеонора Соловей – літературознавиця;
  • Леонід Фінберг – головний редактор видавництва «Дух і Літера».

Лауреат премії імені Василя Стуса отримає грошову винагороду та статуетку.

Премія імені Василя Стуса – одна з найдавніших українських премій у царині культури. 1989 року її заснувала Українська асоціація незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком.

У різні роки відзнаку отримували Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Мирослав Маринович, Євген Захаров, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Тарас Компаніченко, Сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан, Борис Ґудзяк, Влад Троїцький, Ахтем Сеітаблаєв та Тарас Возняк.

Довідково. Віталій Портников – оглядач “Радіо Свобода” і постійний автор аналітичних статей на політичну і історичну тематику. Член Українського ПЕН.

Співпрацював з київською газетою “Молодь України”, як один із перших радянських парламентських кореспондентів. Публікується в газеті “Дзеркало тижня” (Київ), де вів рубрику “Щоденники” (матеріали цієї рубрики зібрані в книжці “Богородиця у синагозі”).

Вів також публіцистичні й інформаційно-аналітичні програми на кількох українських телеканалах, зокрема, “Вікна у світ” і “Вікна-тижневик” на СТБ, “День сьомий” на ICTV, “VIP” на К-1. З 2009 по 2011 рік вів програму “Правда Віталія Портникова” на телеканалі ТВі. З листопада 2013 веде програми на телеканалі Еспресо ТБ.

1 листопада 2018 року постановою Уряду Російської Федерації були введені санкції проти 322 громадян України, серед яких був і Віталій Портников.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: