fbpx

Пригадали 80-ту річницю розстрілу євреїв у Рогатині і провели паралель з теперішньою Волновахою

Політика 18:58, 22.03, 2022

20 березня об’єднана єврейська спільнота України пригадала 80-ту річницю вбивства 3000 дорослих і 600 єврейських дітей у Рогатині на теперішній Івано-Франківщині.

В цей день 1942 року євреїв змусили покинути свої домівки і прибути на ринкову площу Рогатина. До цього вбили равина Шпигеля. Решту розстріляли і зробили братську могилу з тіл, які були складені у попередньо викопані ями.

Це була перша смертоносна акція, під час якої загинула більша частина єврейської громади Рогатина.

Керівниця проєкту Rohatyn Jewish Heritage Марла Осборн заявила, що сьогоднішні події в Україні мають подібність до тих, які відбувалися 80 років тому.

“Зараз в Україні ми бачимо, що ціллю стали також невинні люди і знищення житлових будинків, лікарень, шкіл та культурного спадку, – зазначила вона, – так само, як і 80 років тому, а загибель мирних жителів перевищує здатність місцевих служб ховати жертв…”

Масові поховання знову збирають загиблих, наголошує Марла Осборн. Супутникові знімки міста Волноваха, яке було знищене росією тиждень тому, здаються дуже схожими на фото з повітря після ліквідації пожежею єврейського гетто в Рогатині у 1943 році.

Пригадали 80-ту річницю розстрілу євреїв у Рогатині і провели паралель з теперішньою Волновахою 1
Ліворуч – спалене єврейське гетто в Рогатині у 20 ст. Праворуч – супутникові знимки Волновахи у 21 ст.

“Це час терору в Україні. Боже милостивий, дай невинним жертвам цих війн вічний спокій і бережи наших друзів та колег в Україні”, – пише Марла Осборн.

Вона поділилася, що на 80-ту річницю у Рогатині була запланована церемонія пам’яті, її скасували у зв’язку з вторгненням РФ в Україну.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: