fbpx

Рада у першому читанні ухвалила закон про незаконне збагачення і цивільну конфіскацію

Політика 13:45, 11.09, 2019

Верховна Рада України на засіданні у середу, 11 вересня, ухвалила у першому читанні поданий президентом Володимиром Зеленським законопроєкт №1031, який відновлює кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, а також встановлює цивільну конфіскацію необґрунтовано набутого майна.

Так, злочином вважатиметься набуття активів, яке на понад 14,5 млн гривень перевищує законні доходи чиновника. За це передбачається покарання від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади та займатись певною діяльністю, інформує Центр протидії корупції.

Якщо ж різниця між набутими активами і законними доходами від 960 тисяч гривень (500 прожиткових мінімумів для працездатних) і до 14,5 мільйонів – вони будуть стягуватися судом в цивільному порядку. 

Крім того, передбачена можливість стягувати понадмільйонні активи, отримані чиновником за 3 роки до початку дії закону: якщо на час набуття чинності вони перебували у власності чиновника або третіх осіб, які набули це майно за його вказівкою чи за його гроші. 

Позови про стягнення активів розглядатиме Вищий антикорупційний суд, а звертатися до суду будуть прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

Законопроєкт ставить на меті не саджати усіх, хто незаконно збагатився, а стягувати незаконні активи у цивільному порядку. Така практика поширена у багатьох країнах світу, адже процес цивільної конфіскації простіший та швидший у виконанні.

Оскільки законопроєкт ухвалено у першому читанні, важливо зауважити, що до другого читання текст може зазнати змін.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення. 

Ця стаття зобов’язувала державних службовців давати пояснення про джерела їхніх доходів і доходів членів їхніх сімей. Якщо ж чиновник не міг цього зробити, його повинні були притягнути до кримінальної відповідальності.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: