fbpx

Росіяни продумано вивозять з України історичні цінності, передовсім скіфське золото, - ЗМІ

Політика 14:09, 12.06, 2022

Росія направила на тимчасово окуповані нею території України групу фахівців із завданням вивезти якнайбільше історичних цінностей. До такого висновку дійшла міжнародна команда західних учених та експертів, які відстежують спроби розкрадання культурних об’єктів, пише Ліга з посиланням на The Observer.

“Є досить вагомі докази того, що Росія із заздалегідь продуманим наміром вивезла до себе певні картини та цінності”, – сказав один із керівників групи антрополог Брайан Деніелс.

Росіяни продумано вивозять з України історичні цінності, передовсім скіфське золото, - ЗМІ 1
Скіфське золото з Мелітополя. Фото – Офіс генпрокурора

Деніелс та його колеги відстежують розграбування та знищення культурних цінностей росіянами в Україні з початку повномасштабного вторгнення, і вони стверджують, що виявили у цих злочинах закономірності, пише видання.

На думку членів команди, для Росії особливий інтерес становить скіфське золото.

“Зараз так багато повідомлень про їхнє розкрадання, що нам очевидно: це усвідомлена стратегія”, – сказав Деніелс.

Він наголошує, що для України також важливо, щоб учасники міжнародної моніторингової групи складали список викрадених експонатів.

Денієл також припускає, що завданням Росії є не лише матеріальна вигода, а й “заперечення України як незалежної держави, з якого випливає “законність” заволодіння Росією цими експонатами”.

За словами Деніелса, розкрадання, як правило, відбуваються з жорсткими допитами музейних працівників, це викликає серйозні побоювання в безпеці співробітників українських культурних установ, які опинилися на тимчасово окупованих територіях.

27 квітня радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що російські окупанти вивезли всі цінні експонати музею краєзнавства та художнього музею Маріуполя, зокрема полотна Архипа Куїнджі та Івана Айвазовського, які, “за попередньою інформацією, були передані окупантам директором Маріупольського краю, яка знала точне місце таємного зберігання шедеврів”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: