fbpx

Суд визнав незаконними перерву у засіданні Надвірнянської ОВК та перерахунок голосів на 4 дільницях

Політика 10:44, 08.04, 2021

В Івано-Франківському окружному адміністративному суді тривають судові засідання за позовом кандидата в народні депутати України Олександра Шевченка до Надвірнянської ОВК.

Впродовж останніх днів суд визнав незаконними 5 рішень, які більшістю голосів ухвалила Окружна виборча комісія 87 округу, повідомляє пресслужба Олександра Шевченка. 

Йде мова, зокрема, про рішення щодо незаконної перерви ОВК, яка тривала понад 6 годин. Феміда підтвердила, що рішення про переривання засідання ОВК з 4 години 1 квітня до 11 години 1 квітня було незаконним і протиправним.

«Воно повпливало на подальше спотворення підрахунку бюлетенів. Тобто ті всі перерви, які голова ОВК називав “тайм- аутом”, були порушенням закону. Таке рішення повністю заблокувало роботу ОВК. Адже документи не лише не приймалися, натомість процес роботи зупинився взагалі. Цим самим з’явилась підстава, щоб всі суб’єкти виборчого процесу, в тому числі і журналісти та спостерігачі, покинули приміщення ОВК», — на цьому під час судового засідання наголосив адвокат Андрій Сторожук.

Нагадаємо, що саме в той час, коли з приміщення вигнали всіх присутніх, зайшов спецпідрозділ СБУ ”Альфа”.

Окрім цього, суд визнав незаконним перерахунок голосів на 4 виборчих дільницях. Йде мова про дільниці №261027, що в м. Яремче, №260012 – с. Горохолин Ліс, №260028 – с. Монастирчани та №260536 – с. Чорний Потік.

Щодо дільниці №261027 (м. Яремче) , то 7 квітня суд вперше повністю задовольнив позовні вимоги, визнавши протиправною та скасувавши постанову окружної виборчої комісії №87 від 2 квітня 2021 року, якою вибори на дільниці визнано недійсними.

Нагадаємо, дільницю 260012 (с. Горохолин Ліс) ОВК відправила на перерахунок через відсутність на пакеті з виборчою документацією назви виду виборів. Натомість судді ухвалили рішення, що Окружна виборча комісія не мала права відправляти на перерахунок цю дільницю через цей факт.  

Незаконним був і перерахунок бюлетенів на ДВК 260028 (с. Монастирчани). Суд визнав, що на це не було відповідних підстав.

Така ж ситуація і на ДВК 250536, що в Чорному Потоці. Тут до документів ДВК взагалі не було зауважень.

Сьогодні суд має виголосити рішення щодо дій ОВК, коли приймалися документи і відбувався повторний перерахунок голосів  без участі представників Олександра Шевченка, яких незаконно позбавили права участі в засіданні ОВК.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: