fbpx

Суд закрив справу проти мера Яремча, який 40 разів преміював свого сина та невістку

Політика 09:24, 31.10, 2019

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області закрив справу проти мера Яремча Василя Онутчака, який виписав 40 премій своєму сину та невістці, порушуючи законодавство. Справу закрили через закінчення термінів притягнення до адмінвідповідальності.

Як вказано у постанові суду, з 22 грудня 2017 року до 26 грудня 2018 року Василь Онутчак видав розпорядження «Про преміювання», якими, зокрема, преміював свого сина Івана Онутчака та невістку Ярославу. Іван Онутчак працює начальником управління освіти виконкому Яремчанської міськради, згідно з цими розпорядженнями він отримав премії 50% від нарахованої заробітної плати. Його дружина Ярослава є адміністраторкою ЦНАПу, вона отримала премії 60% від нарахованої зарплати. У рішенні суду не вказано суми премій, інформує ZAXID.NET.

Також упродовж 2017-2018 років Василь Онутчак видав розпорядження «Про надбавки», згідно з якими його син та невістка отримали по 50% надбавок від посадового окладу «за високі досягнення у праці». Скільки саме коштів отримали родичі мера Яремча, у постанові суду не вказано.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) звернулось до суду, бо Василь Онутчак порушив закон «Про запобігання корупції», оскільки він виписував премії своїм родичам, маючи конфлікт інтересів.

Під час засідання суду адвокат мера Яремча клопотав про закриття справи через закінчення термінів притягнення до відповідальності, оскільки з часу виявлення правопорушення пройшло понад 3 місяці. Адвокат переконаний, що «днем виявлення правопорушення» варто вважати 24 травня 2019 року, оскільки саме цього дня НАЗК повідомило Василя Онутчака, що у його діях є ознаки правопорушення.

Водночас прокурор у суді заперечив щодо задоволення клопотання адвоката Василя Онутчака. За словами прокурора, «днем виявлення правопорушення» варто вважати 31 липня 2019, оскільки саме цього дня склали протоколи про адмінправопорушення. Відтак тримісячний термін розгляду цих справ ще не закінчився.

Справу розглядала суддя Богородчанського райсуду Леся Рибка, яка закрила справу про притягнення мера Яремча до адмінвідповідальності. У постанові суду вказано, що «чинне законодавство, зокрема КУпАП, не містить чіткого визначення дня виявлення правопорушення». Суддя не погодилась, що днем виявлення правопорушення є 31 липня, оскільки преміювання родичів мером Яремча НАЗК виявило 24 травня. Саме цей день суддя вважає «днем виявлення правопорушення».

Відтак, оскільки з 24 травня вже минув тримісячний термін розгляду справ, справу проти мера Яремча Василя Онутчака закрили. Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: