fbpx

У Франківську міська влада допомагатиме ОСББ: чим і як?

Політика 16:16, 13.07, 2021

У Франківську міська влада допомагатиме ОСББ на етапі створення. Відповідну жилову програму ухвалили на ХІ сесії Івано-Франківської міської ради.

Про це Суспільному Карпати розповів заступник міського голови Михайло Смушак.

За його словами, йдеться про правову та організаційну допомогу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків на етапі створення, оформлення документів на право власності на дім та прибудинкову територію. Програма розрахована на 5 років. На неї передбачено 100 тисяч гривень на рік.

“Дуже часто є такі випадки, коли попередній управитель не має документації ні на сам будинок, ні на ділянку, закріплену за будинком. Він просто обслуговує будинок. Тому ми з міського бюджету виділятимемо кошти на оформлення такої документації”, — каже Михайло Смушак.

Також на сесії прийняли “Програму модернізації житлового фонду”. Вона передбачає допомогу з міського бюджету співвласникам багатоквартирних будинків на поточні і капітальні роботи з ремонту житла, якому вже 30-40 років.

За словами Михайла Смушака, програма відрізняється від програми минулої п’ятирічки. Цей документ передбачає конкуренцію і змагальність будинків та прозорість, коли замовників і підрядників робіт буде багато. Так, на ремонт дахів планують закласти один мільйон гривень.

“По-перше, її привели до норм чинного законодавства. По-друге, якщо раніше вона була зорієнтована на одного комунального управителя КП “МІУК”, то зараз стосуватиметься абсолютно всіх суб’єктів, які здійснюють управління житловими будинками. З будь-якого будинку мешканці можуть зібратися, прийняти рішення і подати до комісії при виконавчому комітеті. Хто першим подасть цю заявку, туди комісія вийде на місце, побачить нагальність потреби і виділить кошти”, — розповідає заступник мера.

За словами Михайла Смушака, “Програма модернізації житлового фонду” передбачає і співфінансування реконструкції зовнішніх газових мереж для встановлення автономного опалення внаслідок припинення обслуговування СТЕКу. До цього часу воно лягало на плечі самих мешканців. Це додатково до попередньо заявлених міською радою 10 тисяч гривень матеріальної допомоги, передбачених на одного власника квартири у випадку, якщо він пільговик.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: