fbpx

У Франківську проходить виставка протестного плаката художника-опозиціонера з Білорусі

Культура 13:15, 25.02, 2021

У Центрі сучасного мистецтва в Івано-Франківську проходить виставка протестного плаката Володимира Цеслера – білоруського митця, опозиціонера та члена Координаційної ради із забезпечення трансферу влади у Білорусі.

Через карантинні обмеження зараз виставку можна подивитись лише на сторінці ЦСМ.

Наприкінці серпня Володимир Цеслер опублікував в соцмережах роботи, що містили критику влади, і його змусили екстрено виїхати з Білорусі. На виставці експонуються саме ці його гостросоціальні, злободенні плакати.

У Франківську проходить виставка протестного плаката художника-опозиціонера з Білорусі 1

Траурні стрічки, обгорнуті навколо символів старої влади; очікування швидкого завантаження останніх «трьох відсотків» нової Білорусі; порівняння режиму Лукашенка з в’язницею, з гестапо, з жахами сталінських репресій… Володимир Цеслер не панькається зі своїми опонентами, а вдається до нищівної критики, і його ідеї цілком відображають рішучу налаштованість білорусів довести свою справу до кінця, вважають організатори виставки у Франківську.

У Франківську проходить виставка протестного плаката художника-опозиціонера з Білорусі 2

Володимир Цеслер – відомий білоруський художник і дизайнер, що має і успішну багаторічну мистецьку практику, і любов співвітчизників, і міжнародне визнання.

У Франківську проходить виставка протестного плаката художника-опозиціонера з Білорусі 3

Жанр плаката, з яким митець працює вже не одне десятиліття, весь час трансформується – він вже далеко пішов від функцій афіші, став складеним і багатошаровим, з’явилась безліч способів його створення. Головними якостями сучасного плаката є його негайність, сьогоденність, актуальність. Своїми творами Володимир Цеслер прагне передати палкі надії його співвітчизників й однодумців на перемогу справедливості та життя без брехні. Він представляє свій лаконічний і чесний погляд на події в рідній країні.

У Франківську проходить виставка протестного плаката художника-опозиціонера з Білорусі 4

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: