fbpx

У Франківську засудили членів ДВК за завчасно підписані протоколи на парламентських виборах

Політика 07:18, 14.11, 2019

Івано-Франківський міський суд визнав винними у фальсифікації виборчих документів Марію Клюфінську та Іванну Недоляк, які на парламентських виборах працювали заступником голови та секретарем ДВК на дільниці у Крихівцях.

На парламентських виборах 21 липня 2019 року заступник голови та секретар ДВК у Крихівцях до завершення голосування внесли у протоколи записи про голову дільничної виборчої комісії, заступника голови дільничної виборчої комісії, секретаря дільничної виборчої комісії, членів дільничної виборчої комісії.

Також за відсутності результатів підрахунку жінки підписали протоколи про підрахунок голосів виборців у графі «заступник голови ДВК» та «секретар ДВК».

У суді жінки визнали свою провину. Розповіли, що близько 13 години заповнили протоколи про підрахунок голосів. Запевнили, що грошей за заповнення протоколів про підрахунок голосів виборців не отримували. А зробили це виключно для того, щоб після підрахунку голосів пришвидшити складання документів.

Порушення було усунуто у день голосування шляхом ануляції підписаних наперед протоколів.

5 листопада між прокурором Ігорем Буджаком та обвинуваченими була укладена угода про визнання винуватості.

Суд затвердив Угоду і призначив заступнику голови і секретарю ДВК покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади та займатися діяльністю, пов’язаною з організацією виборчого процесу та проведенням виборів на строк 2 роки.

Втім, обидвох жінок звільнили від основного покарання у вигляді позбавлення волі, встановивши іспитовий строк три роки.

Також жінки мають заплатити за проведення експертиз 7536 гривень.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: