fbpx

Уряд узаконив електронні паспорти

Політика 19:19, 15.04, 2020

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу схвалив постанову про електронні паспорти в додатку “Дія”, повідомляється на сторінці Міністерства цифрової трансформації у Facebook.

Відомство зазначає: тепер паспорти в смартфоні офіційно є цифровими аналогами паперових документів.

За інформацією Мінцифри, наразі понад 14 тис. українців тестують е-паспорти, а вже зовсім скоро вони будуть доступні в кожному мобільному додатку “Дія”.

“Паспорт у смартфоні дасть змогу не носити з собою ID-картки та витяги з неї. Якщо у вас немає ID-картки, ми оцифрували закордонний біометричний паспорт, який так само посвідчує вашу особу. Він надає такі самі права та можливості як і паперовий, що діє всередині країни. Кількість українців із закордонними біометричними паспортами значно перевищує кількість власників ID-карток. Це означає, що більше громадян зможуть користуватися е-паспортом для посвідчення своєї особи”, – пояснили у міністерстві.

Крім того, в повідомленні наголошується, що е-паспорти в умовах карантину можна буде використовувати як посвідчення особи, якщо зупинить поліція, а також на пошті, під час отримання посилок, листів і під час купівлі алкоголю або тютюну для підтвердження повноліття.

Після закінчення карантину електронні паспорти можна буде використовувати під час поїздок залізничним або повітряним транспортом, для медичного обслуговування та банківських операцій, отримання адміністративних послуг.

Мінцифри також наголосило, що Україна – перша у світі держава, де можливо користуватися цифровим паспортом без необхідності надавати паперовий або пластиковий аналог.

Наразі користувачами програми “Дія” є вже понад 2,1 млн українців.

Сайт та застосунок “Дія” є єдиним державним вебпорталом електронних послуг, а також ключовим сервісом у проєкті “Держава в смартфоні”. Вони об’єднують у собі всі послуги, які надає держава громадянам і бізнесу. Портал “Дія” покликаний спростити і прискорити взаємодію людини з державою.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: