fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Забезпечити ковідні надбавки медикам і вакцини прикарпатцям: депутати Долини звернулися до Зеленського, Шмигаля і Разумкова

Забезпечити ковідні надбавки медикам і вакцини прикарпатцям: депутати Долини звернулися до Зеленського, Шмигаля і Разумкова

Політика 14:16, 06.04, 2021

На восьмій позачерговій сесії Долинської міської ради прийняли звернення до президента, прем’єра, голови ВРУ та очільника МОЗ. Звернення депутати Долини прийняли, виходячи з досвіду останньої хвилі захворюваності на коронавірус у регіоні.

«До третьої хвилі пандемії центральна влада знову виявилася не готовою», – йдеться у зверненні депутатів Долинської міської ради до вищого керівництва України.

“Якщо у Європі зростання захворюваності стримується розгортанням вакцинації, то Україна в цьому питанні далеко відстала. При цьому станом на сьогодні МОЗ завезло в Україну лише 500 000 вакцин Covishield, що вистачить для 0,6% українців”, – констатують депутати.

Виражаючи інтереси Долинської територіальної громади, депутати схвалили звернення Долинської міської ради та направили його до Президента України, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра, Міністра охорони здоров’я щодо забезпечення виплат «ковідних надбавок» медичним працівникам та зриву кампанії з вакцинації.

“Низькі темпи вакцинації є смертельно небезпечними для багатьох людей, які можуть захворіти новими, більш агресивними штамами вірусу. Особливо мешканців Івано-Франківської області, де фахівці Інституту молекулярної біології і генетики НАН виявили нову, більш агресивну мутацію «британського» штаму коронавірусу. За даними Держстату, у січні 2021 року смертність перевищила смертність рік тому на 7,5%, що може свідчити про прихований розвиток пандемії, адже, за офіційними даними МОЗ, смертність від COVID-19 менша”, – зазначили долинські обранці.

Депутати вважають, що реакція уряду на ці проблеми має бути невідкладною, йдеться на офіційному сайті міськради.

“Лякає факт, що обласна влада не звертала уваги на забезпечення лікарень Прикарпаття киснем, поки не настала критична ситуація. Івано-Франківська ОДА лише на третій тиждень стрімкого розвитку епідемії в області вирішила звернутися до МОЗ з проханням виділити 60 млн грн для облаштування у лікарнях централізованих систем подачі кисню. Також виникають збої з поставками медичного кисню до тих лікарень, де такі ліжка створені”, – наголошують депутати Долинської міськради.

Вони зазначають, що відбуваються затримки з боку Національної служби здоров’я України виплат лікарням за лікування пацієнтів з COVID-19. За лютий такі виплати в Долину ще не надходили, а через невчасну виплату заробітної плати може мати місце масове звільнення висококваліфікованих медичних працівників.

“У зв’язку з цим вважаємо необхідним на черговому/позачерговому засіданні сесії Верховної Ради України обговорити та прийняти невідкладні рішення, які допоможуть зупинити розвиток пандемії.

Вимагаємо:

  1. Забезпечити повноцінну виплату 300% надбавок до заробітної плати медичним працівникам, які працюють з хворими на COVID-19.
  2. Невідкладно забезпечити громадян України можливістю отримати щеплення проти COVID-19 якісними, сертифікованими у Європейському Союзі вакцинами”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: