fbpx

У Франківську СТО безкоштовно ремонтує автомобілі для армії

Суспільство 19:20, 24.06, 2022

Понад 70 автомобілів для Збройних сил України безкоштовно відремонтували майстри одного з автосервісів Івано-Франківська від початку повномасштабної війни. Мікроавтобуси та пікапи на СТО привозять волонтери.

Про це Суспільному розповів керівник автосервісу Олександр Білий.

З його слів, часто волонтери консультуються з працівниками сервісу, які саме варто купляти автомобілі.

“Більшість запчастин до автомобілів знаходимо ми. Доставляємо та встановлюємо їх. Буває, що запчастини волонтери привозять з-за кордону”, — каже Олександр Білий.

Зараз на СТО ремонтують п’ять автівок, які поїдуть на фронт. Один з пікапів привезли з Румунії. Менеджер автосервісу Петро Білий каже, машина була у поганому стані.

“Були проблеми з рамою. Вона була дуже погано варена. Також по ходовій багато питань було. Зараз ми ще очікуємо на запчастини. Замінимо їх, і автомобіль буде готовий виконувати свою роботу. Військовим найбільше підходять пікапи. Можна речі завантажити, бійці можуть заскочити за потреби. Але головне, щоб був повний привід”, — розповідає Петро Білий.

Петро Вальчанський ремонтує двигун автомобіля, який виконував бойові завдання на фронті та вийшов з ладу. Доставити ціле авто не було змоги, тому у сервіс привезли тільки двигун.

“Довелося повністю розібрати мотор. Зараз чекаємо ще на деякі запчастини, доробляємо і відправляємо на передову. Ремонтувати цей мотор без автомобіля важко, тому що його неможливо перевірити. Ми не можемо завести його без комп’ютера, який є в автомобілі”, — каже Петро Вальчанський.

Чоловік за ремонт автомобілів для ЗСУ не вимагає платні: “Якщо я не на передовій, то нехай хоч моя робота буде там”.

Автомеханік Михайло Дутчак займається регулюванням геометрії коліс. Зазвичай це завершальна стадія ремонту автомобіля.

“Завдання нашого цілого сервісу зробити так, щоб автомобіль був у найкращому механічному стані, був справний і міг виконувати всі свої завдання”, — каже Михайло Дутчак.

У Франківську СТО безкоштовно ремонтує автомобілі для армії 1

За словами керівника автосервісу Олександра Білого, якість автівок, які приганяють на ремонт, зараз дещо гірша, ніж на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: