fbpx

Ажіотаж у Франківську: за першу добу в е-черзі до шкіл зареєстрували 47% першокласників

Суспільство 13:55, 02.03, 2021

За перший день роботи онлайн-сервісу реєстрації учнів до першого класу в Івано-Франківську заявки до шкіл подала майже половина майбутніх першачків.

У Франківську 1 березня стартувала онлайн-реєстрація дітей до першого класу. Подають документи на порталі school.bloqly.com у декілька навчальних закладів, але в результаті потрібно обрати один. Туди протягом 10 днів з часу електронної реєстрації треба віднести документи.

Ажіотаж у Франківську: за першу добу в е-черзі до шкіл зареєстрували 47% першокласників 1

Цьогоріч в школах Франківська чекають 3765 першокласників, повідомив директор Департаменту освіти і науки міста Ігор Максимчук. Кампанія з реєстрації дітей у перший клас, за його словами, стартувала ще вночі 1 березня. На 13.00 вчорашнього дня в системі зареєстрували 15% дітей. До кінця дня – трохи більше як 30%.

Сьогодні на 11 годину ранку система зареєструвала майже 1800 першачків, повідомила під час онлайн-брифінгу заступниця міського голови Вікторія Дротянко. А це 47% від загальної кількості.

“Увесь минулий день система отримувала по 80-100 заявок за годину, – зазначила Дротянко. – Система витримала, не зависала. Сподіваємося, що в такому темпі до кінця цього тижня більшість уже зареєструється в електронній черзі”.

На реєстрацію до школи відвели час до 31 травня. Подавати заявку можна у кілька шкіл одночасно. Розглядають і затверджують заявку безпосередньо у школах.

В кожній школі, за словами Вікторії Дротянко, батьків чекає спеціально навчений реєстратор. Він приймає документи і забезпечує зворотний зв’язок.

Нагадаємо, пріоритет – територіальний: у Франківську учнів “закріпили” за школами. ПЕРЕЛІК

Якщо ж батьки не хочуть давати дитину в школу за місцем реєстрації, а подалися в іншу, то їхня заявка буде підтверджена після 31 травня. До цього часу сформують списки тих, хто має першочергове право на навчання, і визначать кількість вільних місць.

Про слабкі місця в системі франківці почали також з першого дня реєстрації писати в мережі.

“Не знаю, чому так завше відбувається, але коли Руслан Марцінків виставляє як переможеньку, яка нарешті сталась в нашому місті, то при детальному розгляді це виглядає як зрада. Тема: черга до шкіл. Записуйте, люди добрі, першокласників у чергу. Тепер з блокчейном і без корупції. Зробимо умову: хто проживає біля школи – має першочерговий доступ. Хто ні, то вже вирішить певна людина. Певна людина буде, звісно, некорумпована. Сьогодні відкрилась реєстрація. Школа ліцей №5. 90 місць, 103 заявки. Скільки з 90 місць виділено на першочергову реєстрацію? Нуль! Чому? Бо ось перелік вулиць з території обслуговування ліцеєм №5: Гончара (яка Козланюка) і Петрушевича (на якій взагалі нема житлових будинків). Питання: Чому найпопулярніша школа обслуговує всього дві вулиці? Коли шахраї обіцяють не махлювати в грі — вони вже просто роздали вам потрібні карти”, — побачив ситуацію такою франківський освітній активіст Андрій Черніков.

На допис відповів начальник Департаменту освіти Ігор Максимчук. Виявляється, ліцей №5, який має в місті репутацію “елітної” школи, бере участь у проєкті, який нібито обмежує освітні округи.

“Щодо освітнього округу, то він формується згідно з територіальним розташуванням освітнього закладу. У цьому мікрорайоні, окрім Ліцею 5, розташовані Ліцеї – 3, 7, 11 – так склалось історично. До речі, освітні округи формуються щорічно… Всі батьки мають однакову можливість зареєструватись до цього освітнього закладу. Відкрито, прозоро. Всі в однакових та рівних умовах. Не людина (посадовець) визначає, а саме електронна реєстрація (читайте уважно нормативні документи загалом, і зокрема сесійне рішення). Щодо кінцевої картини зарахування, то вона перед нами постане 1 червня.

Якраз згідно з цим розподілом освітніх округів до ліцею 5 (а в ньому збережено поглиблене вивчення німецькоії мови, і згідно з листом МОН України 5 ліцей бере участь у міжнародному проєкті, який обмежує освітні округи) мають можливість навчатися діти з усієї міської територіальної громади”, – пояснив Максимчук.

Освітні округи, закріплені за закладами середньої освіти Івано-Франківська на 2020-2021 рік – тут.

Рейтинг шкіл Івано-Франківська 2020 року за балами ЗНО – тут

У першій десятці Рейтингу від Освіта.юа по порядку:

Українська гімназія №1, Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат, Ліцей імені Романа Шухевича, Католицька ЗОШ ІІ-ІІІ ст.-гімназія святого Василія Великого, Івано-Франківський природничо-математичний ліцей, Ліцей №11, Ліцей №5, Ліцей №23 імені Романа Гурика, Ліцей №1, Микитинецький ліцей Івано-Франківської міськради.

Також Вікторія Дротянко анонсувала, що наступного року у Франківську мають намір запустити електронну реєстрацію організації харчування у школах та дитячих садочках. Зараз таку систему апробовують в Маріуполі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: