fbpx

96 носіїв золотисного стафілокока відсторонять після перевірок харчоблоків у закладах освіти на Франківщині

Суспільство 17:10, 21.10, 2021

У 15% протестованих працівників харчоблоків у закладах освіти Івано-Франківщини виявили золотистий стафілокок.

11 жовтня регіональні Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України розпочали раптові перевірки працівників харчоблоків у закладах освіти на носійство золотистого стафілокока. 

Станом на 19 жовтня за 8 днів перевірок було загалом обстежено 9117 осіб. Раптові перевірки відбулися в 3002 закладах. За результатами обстежень 940 осіб (10%) мають позитивний результат тесту на носійство стафілокока. 

Що стосується Івано-Франківщини, то на 19 жовтня було обстежено 640 осіб. За результатами обстежень 96 осіб мають позитивний результат тесту на носійство стафілокока. Виявлені носії інфекцій будуть відсторонені від роботи на час лікування й до повного одужання. Раптові перевірки відбулися у 221 закладі.

Перевірки здійснюють державні установи — центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України та ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Довідково. Золотистий стафілокок є збудником багатьох захворювань. Це один із найбільш патогенних стафілококів, який викликає гнійні зараження у людини, такі як абсцес, пневмонія, бактеріємія, фурункульоз, карбнкули — та багато інших гнійних захворювань. Очолює список бактерій, які найчастіше спричинюють внутрішньолікарняні інфекції. У США реєструють понад сто тисяч випадків інфікування цим стафілококом на рік, багато зі смертельним результатом. Приблизно 25—40 % населення є постійними носіями цієї бактерії, яка може зберігатися на шкірі та слизових оболонках верхніх дихальних шляхів.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: