fbpx

Андрухович, Прохасько, Лишега, Іздрик: стартував радіопроєкт, присвячений оповіданням відомих письменників

Суспільство 14:05, 03.08, 2021

Тридцять оповідань українських письменників адаптовують для прослуховування на радіо та в інтернеті.

Про це Читомо повідомили організатори проєкту.

30 визначних оповідань незалежної України обирало професійне журі, до якого увійшли: перекладачка і літературознавиця Ярослава Стріха, викладач літературознавства НаУКМА, директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків, літературна критикиня, редакторка Богдана Романцова, перекладач, поет Остап Сливинський, літературний критик, літературознавець, куратор проєкту Євгеній Стасіневич.

«Ми реально вибирали саме «найкращі» тексти, хоча цю сумнівну категорію розібрали на кілька твердіших складових, між якими балансували: художня якість, знаковість, читабельність цих оповідань нині. Не вчора, а конкретно сьогодні. Адже й вибирали ми сьогодні, це також зліпок нас нинішніх», − прокоментував вибір журі Євгеній Стасіневич.

До списку увійшли твори Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Олександра Ірванця, Оксани Луцишиної, Галини Пагутяк, Тараса Прохаська, Олега Лишеги, Ірини Цілик, Євгена Гуцала, Наталки Сняданко, Юрія Іздрика, Леся Подерв’янського та інших.

«Важливість проєкту мені видається в тому, що оповідання, мала форма у нас вона завжди на периферії, десь там за романами і навіть за поезією. У нас це трішки запущено, але мені здається, тут набагато цікавіша інша річ − те, що ми все ж таки пробуємо робити аналіз історичного зрізу, ми говоримо 30 років, себто певні підсумки. Підбивати підсумки завжди цікаво, цікаво аналізувати і цікаво вибудовувати різні ієрархії попри всю їхню умовність, суб’єктивність і можливу варіантність. Комусь вона сподобається, комусь вона, можливо, не сподобається і хтось буде заперечувати», − розповів Сергій Жадан.

Письменник сподівається, що для багатьох людей це буде відкриттям імен, яких вони не знають і хоче, щоб українська література виходила за межі своєї «бульбашки», в якій вона перебуває, і ставала доступною для людей, які до цього не читали.

В межах проєкту «30 найкращих українських оповідань» 2 серпня на «Радіо НВ» стартував цикл програм Сергія Жадана «Вони написали історію» з відомими діячами літератури України. Перший випуск доступний на ютуб-каналі радіостанції. Мета проєкту – привернути увагу до сучасної української літератури. Його реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: