fbpx

Без похмілля і важкості в шлунку: як пережити новорічне застілля

Суспільство 20:45, 27.12, 2023

Українці активно готуються до зустрічі Нового року: вибирають подарунки та складають меню для святкового столу. Проте медики попереджають: святкові застілля можуть призвести до погіршення самопочуття, а то й серйозніших проблем зі здоров’ям. Переїдання та зловживання алкогольними напоями викликають головний біль, нудоту і слабкість. Заздалегідь подбати про засоби від похмілля та харчових отруєнь можна за посиланням на сервісі likie.

Що радять медики, аби зменшити ризики від переїдання та запобігти алкогольній інтоксикації? Ми зібрали головне.

Як не переїсти під час застілля

Якщо зазвичай ви харчуєтесь збалансовано, то організм не отримає значної шкоди, якщо під час новорічного застілля ви дозволите собі трохи більше.

Якщо ж переїдання триває довше ніж один день, їжа залягає в кишківнику та не перетравлюється. Це може призводити до збільшення маси тіла та ожиріння.

Медики пояснюють, що під час переїдання шлунок розширюється та починає тиснути на інші органи. Це викликає дискомфорт, ви можете відчувати сонливість та втому. Для перетравлення великої кількості їжі виділяються додаткові гормони та ферменти. Щоби розщепити їжу, шлунок виділяє соляну кислоту, а через переїдання вона може потрапляти назад у стравохід та спричиняти печію. Оскільки організм намагається спалити більше калорій, ви можете відчувати тимчасову пітливість і навіть запаморочення.

Кілька порад для новорічного застілля:

  1. Контролюйте голод – потрібно їсти протягом дня та зробити перекус перед святкуванням. Помилкою є відмова від їжі протягом дня, щоби добре наїстися під час святкової вечері.
  2. Не відволікайтеся під час їжі. У новорічну ніч прийнято вмикати телевізор під час святкового застілля, коли вся родина за столом. Не варто відволікатися на нього надто сильно – ви не зможете контролювати кількість спожитої їжі.
  3. Пийте багато води. Споживання достатньої кількості води допоможе уникнути зневоднення організму. Особливо важливо багато пити, якщо під час обіду ви вживали спиртне.
  4. І не забувайте про фізичну активність навіть на свята. Ранкова зарядка чи прогулянка парком допоможе позбутися зайвих калорій.

Що допомагає від похмілля

Після святкової вечері варто пам’ятати, що зловживання алкоголем може призвести до важкого ранку та похмільного синдрому.

 Що не можна робити у разі алкогольної інтоксикації:

  • похмелятися – не вживайте алкогольні напої щонайменше 48 годин після того, як багато випили;
  • пити каву – кофеїн може призвести до ще більшого зневоднення організму, оскільки має сечогінний ефект;
  • пропускати прийоми їжі – це може призвести до зниження рівня цукру в крові та ще більше погіршити самопочуття;
  • відсипатися весь день – спиртне виводиться з організму із сечею та диханням, тому краще більше рухатися;
  • їсти жирне – жирна їжа може спричинити або посилити нудоту, що тільки погіршить ваше самопочуття. Краще віддати перевагу легким стравам;
  • пити спортивні напої з електролітами – додані електроліти не полегшують похмілля. Зазвичай організм швидко відновлює баланс електролітів, щойно припиняється дія алкоголю.

Медики радять: для того щоб минули наслідки вживання алкоголю, ви маєте дочекатися, поки організм повністю виведе токсичні продукти метаболізму алкоголю і поки відновляться рівень рідини, подразнені тканини й мозкова активність. Ці процеси прискорити неможливо.

Зрештою, найкращий спосіб уникнути похмілля — відмовитися від алкоголю.

Нехай новорічна річ пройде легко, весело та без шкоди для здоров’я.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: