fbpx

Боєць прикарпатської 102 бригади збив російську ракету з ПЗРК

Суспільство 16:50, 03.01, 2024
НА ФОТО: За вдале "полювання" Адік отримав першу нагороду

Після масованої ракетної атаки росіян 29 грудня вартовий неба з прикарпатської 102 бригади ТрО розповів, як знищили ракети, що летіли на Дніпро та Франківськ, пише КУРС з посиланням на Укрінформ.

Молодшому сержанту на псевдо Адік 28 років. Війна застала його у Франківську, куди він разом з рідними переїхав в 2014 році, після окупації частини Донеччини. До початку повномасштабної війни працював менеджером зі збуту на підприємстві. 25 лютого 2022 року пішов добровольцем.

Перша спеціальність – старший бойовий медик. Потім підрозділ переформатувався, було створено зенітний підрозділ. Адік із товаришами – хлопцями, з якими прийшов з Франківська у військо – зголосилися в “зенітку”. Охороняють небо вже півтора року.

Адік опанував таку військову професію, як оператор ПЗРК. 29 грудня минулого року військовий збив російську ракету вартістю близько 13 млн доларів. При цьому вартість озброєння радянського зразка, з якого вона була знищена, – приблизно 3 тис. доларів.

Зенітник 102 бригади збив російську ракету, яка йшла на Дніпро
Зенітник Адік переїхав до Франківська з сім’єю в 2014 році
після окупації частини Донеччини.

Боєць розповідає, як це було: “Нам повідомили, що є ракетна небезпека. В цьому конкретному випадку ракет не було видно ні на яких радарах. Вони йшли на малій висоті. Ми були на бойових позиціях, дали запит, чи бачать ракети наші підрозділи. Нам сказали, що тільки візуальне і акустичне спостереження, а на радарах ракет не видно”.

Зенітник каже, що завчасно зробив “накол”, – це означає, що зброю було приведено в бойову готовність, вона увімкнулася і почала пошук цілі.

“Побачив ціль, навівся, зафіксував, зробив пуск… Від того моменту, коли побачив ціль, і до збиття – 8-9 секунд. Коли навівся, то до кінця не був упевнений, що все вийде”, – зізнається Адік.

Він спостерігав, чи дожене ракета, випущена з ПЗРК, свою ціль. Спочатку вигукував: “Давай, давай!”, типу – наздоганяй. Вже коли побачив, що вибух на землі, то зрозумів, що збив. “Кричав багато нецензурних слів, то був звєрський крик радості”, – говорить боєць.

Збиття ракети – це командна робота. Акустичне і візуальне спостереження ведеться кількома людьми. За попередньою інформацією, хлопці збили ракету Х-101. 

“Головне – зрозуміли, що ми можемо збивати старі та нові їхні ракети. Причому як зі старого, так і з нового озброєння. Головне – бажання. Проблема – це кількість озброєння і кількість людей. Чим більше людей у нас буде, тим більше того мотлоху ми присадимо в полі. Підрозділи ППО не беруть участі в боях і штурмах. Тому ті, хто боїться бути в боях і штурмах, могли б обрати собі такий шлях. Тим більше зараз є сайт, де є вакансії по бригадах, і ти можеш обрати, де хочеш служити”, – говорить Адік.

Наступного дня після вдалого «полювання» він отримав свою першу державну нагороду – “Золотий хрест”. 

У той день, коли Адік збив Х-101, що йшла на Дніпро, інші бригадні підрозділи знищили ще дві російські ракети, які летіли на Івано-Франківщину. Одну дістали зі “стінгера”, другу – з кулемета.

КУРС писав, що 19-річний прикарпатець розповів, як став оператором БПЛА у 102 бригаді ТрО

Читайте: Бійці прикарпатської ТрО колядували у Гуляйполі. ФОТО, ВІДЕО

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: