fbpx

Чорна п'ятниця: прикарпатців застерігають від фейкових знижок

Суспільство 13:17, 09.11, 2023

У Чорну п’ятницю всі торгові точки пропонують великі знижки на свої товари, іноді навіть до 90%. Зазвичай цей захід влаштовується перед різдвяними святами після Дня подяки, що відзначається за кордоном.

Напередодні Чорної п’ятниці, яка цьогоріч припадає на 24 листопада 2023 року, Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області застерігає споживачів від маніпуляцій зі знижками цін на товари.

Багато магазинів, особливо з непродовольчою групою товарів (одяг, меблі, побутова техніка і т. п.), потужно рекламують період знижок. Проте на практиці це лише переклеювання стікерів із ціною. Тобто, навмисно завищують ціни напередодні Чорної п’ятниці, щоб потім продати товар зі знижкою.

Крім того, продавці чи маркетологи в цей день використовують рекламні хитрощі, пропонуючи купити 1 + 1 = 3, тобто три речі за ціною двох.

“Сама пропозиція для потенційного споживача є привабливою, тому, не аналізуючи, що в ціну двох товарів вже включена ціна третього, ми деколи придбаваємо навіть не потрібні нам речі. Така сама ситуація купуй 4 шт. – п’ята в подарунок”, – пояснюють у Держпродспоживслужбі.

В цей період необхідна особлива пильність при купівлі товарів через інтернет-мережу, тому що в такий шалений бум знижок можна потрапити на шахраїв.

Якщо на дорогий товар стоїть дуже велика знижка, спочатку потрібно перевірити інформацію про продавця (найменування, обов’язково повна адреса місця знаходження, гарантійні зобов’язання, точна вартість товару, терміни доставки, характеристика продукції та інше.) Важливо переглядати рейтинг та читати відгуки. Крім того, обирати доставку кур’єром з оплатою готівкою, або – в поштове відділення з післяплатою.

Відповідно до Закону України «Про рекламу», «знижка» – це тимчасове зменшення ціни товару, яке надається покупцям (споживачам). Рекламна інформація про знижки повинна відповідати певним вимогам, а саме:

  • реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару. В аудіальних медіа така реклама повинна містити зазначення джерела інформації, з якого можна дізнатися про умови надання знижок або проведення розпродажу;
  • реклама про проведення конкурсів, лотерей, розіграшів призів, заходів рекламного характеру тощо повинна містити інформацію про строки та місце проведення цих заходів та вказувати інформаційне джерело, з якого можна дізнатися про умови та місце проведення цих заходів;
  • у рекламі забороняється використовувати засоби і технології, які справляють вплив на підсвідомість споживачів реклами.

Ці вимоги також поширюються на рекламу з використанням електронних комунікацій (включаючи електронну пошту, сервіси обміну повідомленнями, пошукові сервіси, вебсайти та вебсторінки юридичних і фізичних осіб у мережі Інтернет, чатботи, автоматичні повідомлення, комунікацію з використанням телефонних номерів, сервісів, що використовують технології доповненої та віртуальної реальності, та будь-яких інших інформаційних (цифрових) технологій), яка розповсюджується та споживається на території України.

“Поряд з цим звертаємо увагу рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами, що мовою реклами є державна мова. Тому використання термінів «SALE», «BLACK FRIDEY» і т. п. можливо тільки за наявності правового захисту відповідно до законодавства про охорону прав інтелектуальної власності”, – йдеться у повідомленні.

У випадках, коли реклама розповсюджується з порушенням вимог Закону України «Про рекламу», слід звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.(0342) 528398.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: