fbpx

Чи варто купувати авто в кредит?

Суспільство 16:42, 07.02, 2022

Якщо ви не знаєте, чи варто брати кредит на покупку авто, наведемо аргументи на користь такого рішення та подивимося, коли воно буде невигідним.

Багато банків пропонують вигідні умови кредитування

Гарний приклад — пропозиція від “ОКСІ БАНК”, яку можна знайти за посиланням https://oxibank.ua/private/loans/car-loan. А ще запорукою стає сама куплена машина, завдяки чому є можливість взяти хорошу суму та відмовитися від пошуку поручителів. Звичайно, умови в кожному банку відрізняються, але практика показує, що при бажанні більшість людей, що працюють, легко знаходять кредит для покупки машини.

Покупцеві доступні дорожчі моделі авто

Часто покупці вже мають якусь суму, але цих грошей вистачає лише на те, щоб придбати недорогу техніку з обмеженими характеристиками. У такій ситуації кредит суттєво розширює можливості. Наприклад, стає доступним новий автомобіль з хорошим запасом міцності. Або можна зупинитися на техніці б/у, але з комфортабельнішим салоном, просунутими технічними характеристиками.

Якщо машина використовується часто, кредит завжди виправданий

Будь-який кредит передбачає переплату на користь банку, інакше ніхто не давав би гроші клієнтам. Часто це стає аргументом на користь того, щоб збирати всю суму самостійно, уникаючи позик. Але якщо машина потрібна зараз, таке рішення безглузде. Відсутність авто все одно доведеться якось компенсувати: частіше їздити на таксі, звертатися за допомогою до знайомих, родичів чи терпіти суттєві незручності. Іншими словами, коли ви переплачуєте банку, ви таким чином компенсуєте всі незручності, які супроводжують відсутність автомобіля. І це цілком справедливий варіант для кожної сторони.

Висновок: брати чи не брати кредит

Все залежить від ваших потреб. Якщо машина потрібна зараз, а не через кілька років, коли буде зібрано потрібну суму, висновок очевидний. Але обов’язково врахуйте низку моментів:

  • Частота та особливості використання машини. Якщо ви берете її, щоб за десять хвилин доїхати до роботи, коли для цього є транспорт, краще подумати над доцільністю такого рішення.
  • Можливість утримувати автомобіль. Мало просто купити авто — будь-яка техніка вимагає регулярної заправки паливом та обслуговування: ремонту, покупки запчастин, технічних рідин. Потрібно заздалегідь розрахувати суму, яка буде потрібна понад ту, що піде на погашення кредиту.
  • Власне фінансове становище. Банк розраховує, що у клієнта мають залишатися гроші на життя та інші потреби, але він не може на 100% знати, як ви розпоряджаєтесь своїми фінансами. Навіть якщо вам схвалили кредит, це ще не означає, що виплати будуть для вас підйомними. Обов’язково подивіться, чи вистачатиме грошей на все необхідне, зробіть фінансову подушку для виплати кредиту на кілька місяців — і лише потім подавайте заявку.

Весь світ користується різними кредитами: на житло, автомобілі, споживчі потреби і т. д. Якщо грамотно підійти до питання, цей інструмент дозволяє набагато швидше і ефективніше вирішувати питання з великими покупками.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: