fbpx

Чим відрізняється забірний профнастил від покрівельного?

Суспільство 21:15, 01.03, 2021

Звичайно, правильніше називати профнастил, який використовується для зведення парканів та огорож, стіновим. Він також застосовується для обшивки фасадів, облаштування зовнішніх стін ангарів і промислових будівель. Але, з іншого боку, суть питання від цього не змінюється. Як то кажуть, забірний то забірний – якщо покупцям так зручніше, то чому б не проявити чуйність і розуміння?

Сьогодні на ринку можна ще купити не тільки покрівельний, але і несучий профнастил. Всупереч існуючій думці, що чим більше, тим краще, в разі вибору металопрофілю це не зовсім так. Тобто висота профілювання, здатність витримувати значні навантаження – дуже важливі характеристики. Але кожен вид такого матеріалу призначений для вирішення конкретних завдань. І те, що добре для одних цілей, зовсім не обов’язково стане ідеальним рішенням в іншій ситуації. Тому давайте з’ясуємо ключові відмінності профнастилу для забору від покрівельної його різновидності. А заодно дізнаємося, чи можна використовувати один з них замість іншого?

Як виготовляють матеріал

Для виробництва профнастилу використовують спеціальні профілегибочні стани, а як сировину – рулонну оцинковану сталь різної товщини. Метал може мати спеціальне захисно-декоративне покриття. В цьому випадку можна підібрати його колір по системі RAL. Метод поздовжнього холодного прокату дозволяє формувати профіль різної висоти, як правило, у формі трапеції або прямокутника.

В результаті виходять досить міцні і жорсткі листи, які здатні витримувати значні навантаження. Їх ширина однакова, а довжину можна задати згідно з необхідними параметрами. За своїми експлуатаційними характеристиками і областю застосування профнастил поділяють на стіновий, покрівельний та несучий.

Основні відмінності стінового і покрівельного металопрофілю

Перш за все ці різновиди профнастилу мають неоднакові:

  • Глибину профілювання (висоту хвилі).
  • Товщину використовуваного металу.
  • Зовнішній вигляд.
  • Експлуатаційні характеристики.

Профнастил на паркан

Так званий забірний профнастил, як ми вже знаємо, використовується не тільки при зведенні огорож. Ним обшивають фасади будівель, застосовують для облаштування зовнішніх стін ангарів і промислових споруд. Такий матеріал відрізняється привабливим зовнішнім виглядом, невеликою товщиною використовуваного металу і невисокою хвилею. Глибина профілювання стінового профнастилу становить від 8 до 21 мм. Більше й не потрібно, оскільки, на відміну від покрівельного і вже тим більше несучого різновидів, йому не потрібно витримувати значні навантаження.

Такий матеріал має вагому перевагу – доступну кожному ціну. Тому паркан, зведений з використанням профнастилу, обійдеться значно дешевше, ніж цегельний, кам’яний або побудований з будівельних блоків. До того ж металопрофіль не вимагає особливого догляду, а при наявності нанесеного на оцинковану сталь спеціального захисного покриття прослужить своїм власникам довгі роки. Огорожа з профнастилу виглядає лаконічно, стильно і сучасно, а його облаштування обійдеться власникам в невеликі гроші.

Покрівельний металопрофіль

Такий матеріал повинен мати достатні параметри міцності і жорсткості, оскільки покрівельне покриття повинне витримувати значні снігові і вітрові навантаження. Тому, на відміну від стінового, покрівельний профнастил в основному виготовляють з висотою хвилі від 35 до 57 мм. Ба більше, виробники часто додають додаткові ребра жорсткості для посилення його несучої здатності. Також нерідко можна зустріти моделі з нанесеними спеціальними поздовжніми канавками на краях листів. Вони призначені для того, щоб відводити воду, яка випадково потрапила під місця з’єднання листів один з одним, або утворився конденсат.

Основні вимоги до покрівельного металопрофілю – герметичність покриття, надійність і довговічність. Звичайно, такий матеріал можна використовувати при зведенні забору. Але це не має ніякого сенсу – його ціна істотно вища, ніж у стінового. До того ж на паркані листи з досить великою глибиною профілювання виглядають просто безглуздо.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: