fbpx

Цього року 128 прикарпатців спіймали на крадіжках електроенергії

Суспільство 10:21, 12.05, 2023

За минулий рік на території області зафіксовано 546 випадків крадіжок електроенергії. А за три місяці цього року таких випадків вже виявлено 128.

Найбільше порушників серед побутових споживачів, 82% від усіх виявлених випадків. Якщо скласти умовний рейтинг крадіжок, то найбільше їх за перший квартал цього року виявили у Яремчанській, Калуській та Коломийській дільниці, інформує пресслужба Прикарпаттяобленерго.

Основними видами порушень, як і раніше, залишаються самовільне підключення поза приладами обліку, використання постійних магнітів для зупинки лічильників та пошкодження, відсутність  пломб. Збитки від такої “економії” споживачів чималі: минулого року вони перевищили суму у 6 мільйонів гривень.

Змінилися і місця виявлення крадіжок. Якщо раніше виявляли крадіжки переважно на підприємствах чи у розважальних закладах – пабах, ресторанах, відпочинкових комплексах, де є велике споживання електроенергії, то сьогодні – у звичайних житлових будинках, які забезпечують свої комунальні потреби за рахунок електроенергії, яка фактично не обліковується. Наприклад, електричне опалення чи навіть малі підприємства у переобладнаних житлових будинках.

«У людей із меншим рівнем достатку крадіжок ми практично не фіксуємо, – розповідає Богдан Витвицький, начальник відділу аналізу та енергоаудиту. – Прості пенсіонери, люди з меншим рівнем достатку практично не порушують Правил роздрібного ринку електричної енергії. Як правило, до крадіжок вдаються досить заможні люди або люди із середнім достатком. Простий пересічний громадянин розуміє, що за порушення буде відповідати перед законом. Для громадян же, які мають бізнес, це допустима доля ризику. Вони свідомо йдуть на цей ризик, думаючи, що уникнуть відповідальності».  

Частину крадіжок виявляють просто під час планових перевірок. Є спецобладнання, яке показує «зайві» сигнали, шуми тощо на відстані до 12 кілометрів. Деякі крадіжки допомагає виявити Український державний центр радіочастот. Енергетики, знаючи хитрі методи крадіїв, працюють завжди на випередження, щоразу оновлюють спецтехніку, яка допомагає виявляти крадіжки, підсилюють підрозділи фаховими і грамотними фахівцями.

Споживачам, у яких виявляють крадіжку, роблять донарахування, пояснюють енергетики, – вони мають сплатити все, що використали поза обліком.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: