fbpx

Денісова висварила Марцінківа за гомофобію

Суспільство 18:35, 05.05, 2022

Омбудсмен Людмила Денісова направила подання міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу з вимогою неухильно дотримуватися вимог антидискримінаційного законодавства та принести публічні вибачення за гомофобні висловлювання.

Про це Денісова повідомила у Телеграмі.

Під час моніторингу ЗМІ було виявлено інформацію про порушення прав і свобод представників ЛГБТІ-спільноти Івано-Франківським міським головою Русланом Марцінківим, зазначила Омбудсмен. У ході інтерв’ю YouTube-каналу «РОЗМОВА» міський голова сказав, що «гей не може бути патріотом».

“Такі гомофобні висловлювання є забороненими антидискримінаційним законодавством України і в мирний час. Сьогодні, коли українське суспільство демонструє безпрецедентну єдність в забезпеченні відсічі збройної агресії російської федерації проти нашої Батьківщини, поширювати мову ворожнечі, ділити українців на «патріотів» та «не патріотів», публічно висловлювати свої упереджені судження щодо окремих категорій громадян – категорично неприпустимо!” – вважає Людмила Денісова.

Вона нагадала, що рівність прав і свобод без будь-яких привілеїв та обмежень гарантована Основним Законом України. І додала, що такі висловлювання міського голови принижують честь і гідність представників ЛГБТІК-спільноти, які нарівні з усіма іншими громадянами України стоять на захисті нашої держави: борються за незалежність України в бою, здійснюють волонтерську діяльність, надають гуманітарну допомогу, фіксують воєнні злочини країни-агресора.

“Направила подання пану Марцінківу з вимогою неухильно дотримуватися вимог антидискримінаційного законодавства та принести публічні вибачення за гомофобні висловлювання. Звернулася до Голови Національної поліції України щодо проведення перевірки зазначеної інформації та вжиття заходів реагування з огляду на наявність ознак розпалювання ворожнечі щодо представників ЛГБТІК-спільноти та порушення рівноправності громадян”, – повідомила Денісова.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: