fbpx

Депутат облради Михайло Іваночко отримав компенсацію за повінь і купив "Subaru"

Суспільство 19:21, 22.10, 2020
НА ФОТО: Михайло Іваночко

У Ланчинській ОТГ на Надвірнянщині 106 мешканців отримали матеріальну допомогу як компенсацію за завдані повінню збитки.

Стихія справді завдала селу значної шкоди – знищила дороги, будинки та угіддя. Втім, місцеві мешканці обурюються несправедливим розподілом повеневих коштів. Кажуть, що комісія, яка перевіряла завдані стихією пошкодження, проігнорувала заяви дійсно потерпілих від повені, а виплати отримали родичі місцевих чиновників та депутатів.

Бурхливу дискусію у соцмержах викликало прізвище у списках отримувачів допомоги Михайла Іваночка – депутата Івано-Франківської обласної ради від парії “Свобода”, який мешкає у Ланчині. У списку вказано, що будинок Іваночка підпадає під третю категорію потерпілих від повені, тобто він отримав 20 тисяч гривень компенсації.

Депутат облради Михайло Іваночко отримав компенсацію за повінь і купив "Subaru" 1
Депутат облради Михайло Іваночко отримав компенсацію за повінь і купив "Subaru" 2
Будинок Михайла Іваночка, за який він отримав компенсацію

Місцевих мешканців обурила ситуація, оскільки будинок насправді не постраждав, та й сім’я Іваночка в ньому не живе, а компенсацію він отримав, бо є депутатом облради, а його дружина – депутатом Ланчинської селищної ради.

Сам Іваночко у коментарях підтвердив, що у будинку не живе, бо переселитися у будинок йому начебто завадила… саме повінь.

Депутат облради Михайло Іваночко отримав компенсацію за повінь і купив "Subaru" 3

Цікаво, що будинок, в якому справді живе депутат, він не задекларував. Хоча за законодавством декларуванню підлягає не лише та нерухомість, яка перебуває у власності, а й у користуванні. Якщо вірити е-декларації Іваночка, він володіє лише одним будинком і чотирма земельними ділянками.

Так само Іваночко не задекларував новий автомобіль “Subaru Outback” 2014 року випуску, який, відповідно до реєстру МВС, з’явився у нього 4 серпня цього року. Ринкова ціна такого авто, за даними спеціалізованих сайтів, становить 350-550 тисяч гривень.

Депутат облради Михайло Іваночко отримав компенсацію за повінь і купив "Subaru" 4

Якщо вартість автомобіля перевищує 105 100 грн, депутат протягом 10 днів мав подати декларацію про зміни в майновому стані і задекларувати придбане майно.

Як стало відомо КУРСу, автомобіль Іваночка оцінили всього у 75 432 гривні. Тому у декларації чиновника він не з’явився.

За е-декларацією, Михайло Іваночко у 2019 році заробив 50 687 гривень, працюючи директором МПП “Ікопласт”, члени сім’ї задекларували майже 124 тисячі гривень.

Навіть якщо припустити, що такий автомобіль Іваночко справді придбав за 75 тисяч гривень, то виходить, що більш як половину річного заробітку сім’ї він витратив на автомобіль.

До слова, у 2015 році Іваночко вже був притягнутий до відповідальності за корупційне адмінпорушення. Надвірнянський районний суд визнав його винним за те, що він не вказав, працюючи на посаді голови Надвірнянської райдержадміністрації, у своїй декларації, що у його власності знаходиться половина котельні, в якій він у 2014 році здійснив реконструкцію, добудувавши більше як 100 кв. м комерційного призначення. Апеляцію Іваночко не подавав.

На місцевих виборах 2020 Михайло Іваночко знову балотується до обласної ради від ВО “Свобода”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: