fbpx

Для чого потрібна чистка бойлера та його промивка

Суспільство 19:50, 01.03, 2021

У процесі експлуатації побутових бойлерів в приватному будинку споживач регулярно стикається з проблемою погіршення ефективності роботи нагрівального пристрою або навіть повного виходу його з ладу. Постає необхідність чистки бойлера. У цій справі допоможе досвід фахівців компанії Trubolub (trubolub.com.ua/uslugi/promyvka-bojlera/).

Хімічні властивості води

Одвічні проблеми — жорсткість води і корозія. Вода, що надходить в міські водогони, а також вода з артезіанських свердловин й колодязів далека від ідеальної дистильованої води, тобто формули, яка практично не містить солі та інших розчинених речовин.

Дистильована вода ідеальна для котлового, водогрівального та насосного обладнання.  Проте живим істотам необхідний певний набір солей, органічних кислот, складних мінералів, іонів, які отримуються з води. А при використанні жорсткої води з часом ТЕНи водонагрівальних пристроїв покриваються щільними відкладеннями нерозчинних у воді солей кальцію і магнію.

Для чого потрібна чистка бойлера та його промивка 1

ТЕН — найбільш вразливий елемент бойлера

Оскільки ТЕН — це найгарячіша частина бойлера, то на ньому передусім утворюється шар накипу, а згодом і внутрішні стінки бойлера також вкриваються мінеральним шаром. При цьому теплопровідність мінеральних солей набагато нижча за теплопровідність металів, з яких зроблений ТЕН. Отже, ефективність теплопередачі від ТЕНа до води знижується в рази. Бойлер постійно працює, але вода нагрівається повільно.

Подальші процеси очевидні — перегрів пристрою і вихід його з ладу. Тому важливо дотримуватися періодичності технічного обслуговування та хімічної промивки вашого бойлера.

Крім накипу, бойлер може містити такі речовини, як:

  • іржа (через корозію сталевих частин системи, хоча джерелом іржі може служити і сама технічна вода);
  • пісок;
  • шлам (при відсутності фільтрів грубої очистки на вході накопичувального газового бойлера);
  • сполуки магнію (внаслідок руйнування магнієвого анода).

Компанія Trubolub відновить роботу вашого бойлера

Якщо міняти магнієвий анод водяного бака приблизно один раз на два роки, то він буде виконувати свою функцію повною мірою. Регулярна промивка (приблизно раз на півтора-два роки) і чистка «нутрощів» бойлера гарантує безперебійну роботу вашого пристрою протягом довгих років. Оскільки чистка бойлера — досить трудомісткий процес, який вимагає певних навичок і знань, а в деяких випадках хімічних реактивів та спеціального устаткування, то краще буде довірити цю справу професіоналам компанії Trubolub.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: