fbpx

Ексголова Івано-Франківського міського суду очолив Етичну раду, яка перевіряє членів ВРП

Суспільство 17:55, 01.12, 2021

Сьогодні, 1 грудня, розпочала роботу Етична рада, що покликана встановити відповідність кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності.

Головою Етичної ради обрали франківця, ексочільника Івано-Франківського міського суду Лева Кишакевича, інформує Судово-юридична газета.

Лев Кишакевич на цей час працює суддею Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді. До складу Етичної ради обраний за квотою Ради суддів України.

“Для мене велика честь бути головою Етичної ради. Як і всі члени Етичної ради, я цілком усвідомлюю відповідальність як за свою безпосередню діяльність, так і за діяльність ради цілком. Ця відповідальність стосується як очікувань суспільства, так і суддівського корпусу. Впевений, що Етична рада докладе зусиль, щоби очікування були виправдані”, – заявив Лев Кишакевич після обрання.

Також Етична рада затвердила два пункти свого регламенту, що дозволяє їй почати роботу по суті.

Етична рада – незалежний орган, який оцінюватиме на доброчесність членів та кандидатів до Вищої ради правосуддя. Його створення – частина судової реформи в Україні. До складу Етичної ради входить шість осіб – по троє від Ради суддів, серед яких чинні судді та судді у відставці, та троє від міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у галузі запобігання корупції.

Склад Етичної ради був сформований відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» № 1635-ІХ від 14 липня 2021 року.

Членами Етичної ради стали: суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Лев Кишакевич, суддя Київського апеляційного суду Юрій Трясун, суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці Володимир Сіверін, суддя Верховного Суду штату Массачусетс у відставці Роберт Корді, суддя Апеляційного суду Англії та Уельсу у відставці сер Ентоні Хупер та колишня Генеральний прокурор Естонської Республіки Лавлі Перлінг.

КУРС писав, що колишній очільник Івано-Франківського міського суду став членом Етичної ради

Лев Кишакевич працював на посаді судді Івано-Франківського міського суду з 2003 року. У 2017 році він очолив суд, У січні 2017 року суд очолив Лев Кишакевич. Але у суді відбулися перевибори у зв’язку з призначенням Кишакевича на посаду судді Верховного Суду. 

У 2016 році Кишакевич, будучи суддею міського суду, визнав винним суддю апеляційного суду Володимира Гандзюка, якого спіймали п’яним за кермом, винним за ч. 1 ст. 130 КупАП та призначив 3400 гривень штрафу. 

Етична рада протягом шести місяців з дня її утворення також має здійснити одноразове оцінювання відповідності критеріям професійної етики та доброчесності членів Вищої ради правосуддя (крім Голови Верховного Суду), обраних (призначених) на посаду до набрання чинності законом № 1635-ІХ, інформує пресслужба Президента України.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: