fbpx

Домоглися свого. На Прикарпатті створять Верховинський район

Суспільство 07:27, 16.07, 2020

На Прикарпатті створять Верховинський район, а Богородчанщину приєднають до Івано-Франківського району.

Таке рішення ухвалили 15 липня на засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, повідомляє Суспільне.

Голова підкомітету Віталій Безгін ситуацію із Верховинським районом прокоментував так: “Ситуація має дві площини. Зокрема, в гірських територіях у нас дуже ускладнена логістика. З іншої сторони, ми в гірських районах і так суттєво відхилялися від методики щодо населення. Жоден з них не перевищує 100 тисяч, а проєктне населення Верховинського району – 30 тисяч. Це теж аргумент”.

На засідання прийшли представники Верховинського району.

“Верховинський район – найвисокогірніший район в Україні. Тут дисперсна форма поселення – села розкинені, хата від хати, і так по горах. Тут немає доріг, ми прикордонний район. Під час паводків ми відрізані повністю. На Верховинщині збережена автентична українська культура та звичаї, їх необхідно теж зберегти. Також є питання доїзду. Наприклад, щоб потрапити до Косівського району, потрібно витратити від одної до семи годин, залежно від розташування села”, – каже голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.

Також депутат від 86-го округу Олександр Матусевич звернувся до членів комісії з пропозицією віднести Богородчанський район до Франківська та створити окремий Долинський район.

На засіданні комісії підтримали створити Верховинський район, а Богородчанщину приєднати до Івано-Франківського району.

Щодо створення Долинського району члени комісії не підтримали такої пропозиції.

Нагадаємо, 14 липня у Києві біля стін Верховної Ради України почалася відкрита сесія Верховинської районної ради. Горяни приїхали на засідання з трембітами та скрипками, аби відстояти на адміністративній карті держави найвисокогірніший Верховинський район.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: