fbpx

Е-програма контролю шкільного харчування буде доступна батькам у Франківську з січня 2022-го

Суспільство 13:36, 15.11, 2021

З 1 листопада в Івано-Франківську запровадили електронну програму «Контроль шкільного харчування» у закладах загальної середньої освіти. Поки що програма не доступна для батьків.

Нагадаємо, раніше заступниця міського голови Вікторія Дротянко повідомляла, що батьки зможуть в особистому кабінеті побачити, їла дитина чи ні. 

Е-програма працює на базі технології блокчейн. Наразі доступ до неї мають тільки шкільні адміністратори та регіональний адміністратор Департаменту освіти та науки, інформує пресслужба мера.

Планується, що тільки з січня наступного року батьки матимуть на сайті персональні кабінети. В них розміщуватиметься інформація за кожен день і батьки знатимуть, чи їхня дитина снідала чи обідала в школі.

Також у планах зробити можливість перегляду шкільного меню для батьків учнів.

«У нашому місті 25% пільгових категорій, яким місто компенсує плату за харчування. В грошовому еквіваленті це 25 – 27 мільйонів гривень. За аналогією з іншими містами, бачивши їхню практику, ми вирішили спробувати систему електронного підрахунку порцій. Для цього не набирали нових працівників, а пояснили теперішнім, як працювати з програмою. Вони пройшли навчання. І запустили програму автоматизованого підрахунку порцій. Сподіваємось, вдасться зекономити кошти, які надалі направимо на вдосконалення тих самих харчоблоків», – каже заступниця міського голови Вікторія Дротянко.

У департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради кажуть, що програмою дуже добре і зручно користуватись – тепер можна швидко отримати інформацію про те, скільки дітей пільгових категорій прохарчувалось за день, скільки було видано сніданків чи обідів і скільки це коштуватиме бюджету.

У початковій школі №26 навчається 381 дитина, з них 80 пільгових, які харчуються безкоштовно, за рахунок коштів міського бюджету.

«Раніше контроль за шкільним харчуванням вівся у паперовому варіанті. Ми щоранку збирали інформацію про відсутніх дітей, а вже потім формували списки дітей, які мають пільги на сніданки чи обіди. З появою програми стало легше, швидше і оперативніше мати загальну картину з харчуванням, адже ми зразу бачимо кількість пільгових діток, чи вони присутні у школі», – пояснює шкільний адміністратор початкової школи №26 Ольга Ярош.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: