fbpx

Фракція «ЄС» не підтримує закриття центру соціальної підтримки дітей «Теплий дім» у Долині

Суспільство 14:04, 20.02, 2021

Депутати з фракцій «Свобода», «За Майбутнє», «Батьківщина» та «Слуга народу» вирішили припинити діяльність Долинського обласного центр соціальної підтримки дітей і сімей «Теплий дім», у якому виховуються та проходять реабілітацію півсотні дітей.

Про це повідомляє пресслужба Європейської Солідарності Івано-Франківськ.

«Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей і сімей надає якісні послуги дітям сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування і додаткового дітям з обмеженими фізіологічними можливостями. Загалом це близько 50 дітей», – пояснив депутат від Долинського округу, представник «ЄС» Юрій Мaзур.

Начальник служби у справах дітей Івано-Франківської ОДА Іван Ковалик відзначив високий рівень організації роботи «Теплого дому» і закликав депутатів проголосувати за ліквідацію закладу. Оскільки за його словами у 2017 році Урядом була прийнята Національна стратегія реформування системи інституційного догляду і виховання дітей на 2017-2026 роки, яка передбачає поступове припинення діяльності інтернатних закладів та влаштування дітей у сім’ї.

Для дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, які виховуються у Долинському центрі Ковалик пообіцяв найближчим часом знайти сім’ї або перевести їх у Тлумацький центр соціальної підтримки дітей і сімей.

«Руйнувати легше, ніж будувати. Чому, коли ми розуміємо, що у Долинському «Теплому домі» найкращі умови для перебування таких дітей, ви отак просто виносите це рішення на розгляд сесії? Чому немає громадських обговорень, чому ви не дослухалися до батьків, які приводять туди дітей на реабілітацію?», – звернулася до Івана Ковалика депутатка від «ЄС» Наталія Пeрцович.

З проханням не ліквідовувати заклад до обласної ради звернулася делегація працівників «Теплого дому» та батьків, які відводять дітей на реабілітацію в «Теплий дім».

«Ми вдячні всім депутатам обласної ради, бо завдяки вам у нас унікальна матеріально-технічна база, у нас унікальне розташування, у нас унікальні умови проживання для дітей, ми працюємо 24/7. У нас 8 дітей, які здобули вищі повні освіти, це і Прикарпатський університет, і університет нафти і газу. Якщо з дітьми займатися, то вони мають хороший потенціал.У нас немає філософії, як інтернатний заклад, ми є домом, ми є оселею для цих дітей-сиріт. Ми тільки за, щоб діти поверталися у сім’ї, але за останні 5 років маємо статистику, що від нас вибуло 72 дітей, а прибуло 69. 9 дітей різниці за 5 років. Нам не віриться, що зараз за 2 місяці вийде влаштувати у сім’ї всіх цих дітей. Це буде справжнє чудо», – звернулася до депутатів Наталія Василівна, представниця колективу «Теплий дім».

Просили депутатів відкласти рішення про ліквідацію закладу і депутати з фракцій «Європейська Солідарність» та «Платформа громад».

На їх переконання спочатку потрібно вирішити долю дітей та працівників закладів.

«Колеги, не спішіть тиснути «за», подумайте. 30 дітей не мають нікого, вони мають тільки той будиночок. Ми не влаштувавши їхню долю, і розраховуємо на руку чиновника, який каже, я за 2 місці влаштую 24 дітей. А де ти був дотепер? Я вас прошу, поки не буде влаштована остання дитина, поки не буде вирішено питання працевлаштування всіх осіб, які працюють, доти це питання не вирішувати. Я вас прошу не голосуйте», – звернувся до депутатів представник «Європейської Солідарності» Роман Ткач.

«Фракція «Європейської Солідарності» не буде підтримувати це рішення. Я б просив поставити питання про створення комісії, яка комплексно розгляне питання дітей, питання майна і лише тоді пропоную повторно повернутися до розгляду цього питання», – додав голова фракції «ЄС» Ростислaв Кукурудз.

Втім, 47 депутатів Івано-франківської обласної ради під вигуки «ганьба» і всупереч позиції працівників закладу, батьків та частини депутатів підтримали проєкт рішення про припинення діяльності «Теплого дому» у м. Долина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: