fbpx

Франківська "сонячна" дівчинка, що малює, перемогла у міжнародному фестивалі

Суспільство 11:34, 03.10, 2020

12-річна франківка Христина Турко виборола гран-прі на Міжнародному дитячому фестивалі “Рекітське сузір’я 2020” у номінації “Живопис”.

Франківська "сонячна" дівчинка, що малює, перемогла у міжнародному фестивалі 1
Христина Турко – переможниця

Від першого до третього жовтня картини дівчинки можна переглянути у фортечній галереї Бастіон, інформує Суспільне. Це перша виставка Христини Турко. Приурочена вона до міжнародного місячника інформування про людей із синдромом Дауна, що проходить щорічно у жовтні. Про це повідомила її мама Яна Турко.

“Христинка почала малювати, як тільки навчилася тримати олівець. Зараз ходить на гурток, – розповідає Яна Турко. – З нею разом малювати вчиться ще одна дівчинка з особливими потребами, вони дуже здружилися. І це надзвичайно важливо для таких діток. Творчість – це те, що нашим дітям вдається найлегше, і їх це розвиває. Для них це арттерапія. Я хочу сказати, що такі діти можуть творити, просто з ними треба більше займатися і більше вкладати часу. Я би сказала, що це такі певні інвестиції в дитину. Так це складно, важко, але результат буде обов’язково”.

Франківська "сонячна" дівчинка, що малює, перемогла у міжнародному фестивалі 2
фото Суспільне

За словами матері дівчинки, однією із найважливіших проблем для сонячних дітей, як ще інакше називають дітей із синдромом Дауна, є соціалізація. Її покликана забезпечити інклюзивна освіта.

Христина перебуває на інклюзивному навчанні у 4 класі Івано-Франківського ліцею № 24.

“Ми дуже задоволені, тому що нас дуже гарно сприйняли і створили нормальну психологічну атмосферу в класі”, -–каже Яна Турко.

Жінка каже, що наразі їм бракує консультативної допомоги спеціалістів – логопеда, практичного психолога.

За словами голови ГО “Сонячні діти Івано-Франківщини” Валентини Цури, сьогодні у суспільстві існує багато стереотипів щодо дітей із синдромом Дауна.

“Найперший міф – ці діти не здатні до навчання. Насправді вони можуть учитися, тільки треба трохи більше зусиль, ніж до інших діток. Другий міф – такі діти можуть народитися тільки у батьків, які ведуть асоціальний спосіб життя. Але така дитина може народитися у будь-кого. Міф третій – ці діти агресивні. Це абсолютна неправда”, – пояснює Валентина Цура.

За її словами, на сьогодні в обласному генетичному центрі зареєстровано понад 200 діток до 18 років із синдромом Дауна. За минулий рік на Прикарпатті народилося 12 таких дітей, з них троє – в Івано-Франківську.

Франківська "сонячна" дівчинка, що малює, перемогла у міжнародному фестивалі 3
Картини Христинки можна бачити в Бастіоні. Фото Суспільне

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: