fbpx

Франківський студент створив безколекторний електродвигун за допомогою 3D друку

Суспільство 12:22, 10.02, 2020

Студент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Григорій Стахів створив безколекторний електродвигун за допомогою 3D друку.

За спиною в цього молодого юнака вже є певні досягнення. Перше – це модель верстата-качалки, суть якої – в схемі керування, яка схована під верстатом, вона дає можливість дистанційно управляти ввімкненням й вимкненням качалки через bluetooth або сайт, інформує пресслужба вишу.

Молодий науковець є призером Всеукраїнських олімпіад, завжди бере участь у конференціях, а також виграв грант і пройшов тримісячне стажування в рамках програми ЕРАЗМУС+ в Сілезькій Політехніці (Польща) на кафедрі силової електроніки, електроприводів та робототехніки, яка є частиною Електричного Інституту. Під час навчання молодий винахідник досліджував можливості виготовлення безколекторного електродвигуна за допомогою технології 3D друку.

Франківський студент створив безколекторний електродвигун за допомогою 3D друку 1
Франківський студент створив безколекторний електродвигун за допомогою 3D друку 3
Франківський студент створив безколекторний електродвигун за допомогою 3D друку 5
Франківський студент створив безколекторний електродвигун за допомогою 3D друку 7

Хлопець розповідає, що кафедра, на якій він проходив стажування, обладнана великою кількістю інструментів і лабораторних установок, які є частиною магістерських робіт студентів.

Науковці кафедри досліджують актуальні питання індукційного нагріву, зварювання, безпровідної передачі електроенергії, надпровідності, безпровідного контролю резервуарів з рідинами, ефективності електродвигунів й електромобілів та їх ефективної зарядки тощо. 

«Маючи все необхідне: дозвіл на отримання універсального ключа від усіх основних лабораторій кафедри, де я міг взяти будь-які матеріали та інструменти, що були потрібні для виконання моєї наукової роботи; доступ до мережі інтернет та наукової бази IEEE, щоб можна було дослідити уже існуючі роботи, які могли б стосуватися 3Д друку безколекторних ЕД, – я розпочав свою роботу. Найперше, що зробив, – це здійснив визначення геометричних параметрів усіх необхідних компонентів, а саме: неодимових магнітів, підшипників та 8-мм прутка (валу ЕД), – та виконав моделювання безколекторного ЕД з урахуванням геометричних параметрів цих елементів. Так, версія мого двигуна складається з 4 основних частин, 3 з яких виконані з PLA пластику і ще одна з спеціального матеріалу Proto-pasta (PLA, який містить частинки металу). Далі друк виконав на популярному та бюджетному принтері від компанії Creality – Ender-3», – розповідає магістрант.

Після завершення друку всіх частин і виконання намотки обмотки ЕД Григорій провів всі необхідні тести для визначення ефективності роботи ЕД або ККД, а результати своєї роботи представив на науковій конференції.

«Дуже вдячний ІФНТУНГ за таку неоціненну можливість. Стажування по програмі Erasmus+ – це нагода не тільки отримати нові якісні знання, а й зустріти нових друзів, побачити неймовірні місця, а головне – досягнути своєї мети. І мені це вдалося!» – додає Григорій Стахів.

Читайте: Як університети Франківська співпрацюють з європейськими і що це дає студентам

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: