fbpx

Фунгіциди – надійні помічники у боротьбі зі спорами та грибами

Суспільство 11:55, 15.05, 2024

Боротьба з грибками та їхніми спорами – проблема, яка хвилює кожного садівника чи агронома. Багато культур вражаються інфекціями, які впливають не лише на розвиток рослини, але й на її плодоношення та кількість урожаю в цілому. Щоб запобігти інфікуванню, використовують фунгіциди. 

Цей вид препаратів спрямований на лікування та профілактику широкого спектра грибкових та вірусних інфекцій. Вони справляються з такими захворюваннями, як борошниста роса, іржа, плямистості різних типів, гнилі, пероноспороз, фузаріоз та ін.

Більше про фунгіциди – https://agro-him.com.ua/fungicidi/

Механізм дії фунгіцидів

Механізм дії фунгіцидів різний. Залежно від того, на що саме впливає конкретний препарат, їх розрізняють за категоріями:

  1. Контактні. Впливають на збудник захворювання при безпосередньому впливі на нього. Всередину рослини не проникають, діють лише на її поверхні, створюючи певну захисну оболонку. Мають нетривалий термін дії, обумовлений впливом на препарат погодних умов (дощу, вітру, сонця, зміни температури повітря тощо).
  2. Системні. Такі фунгіциди проникають в рослину та транспортуються її судинною системою до джерела хвороби. Виконують одночасно лікувальну та профілактичну дії.
  3. Локально-системні. Є комбінацією контактних та системних препаратів, оскільки вони діють лише на певну ділянку рослини. І вже залежно від виду збудника хвороби поділяються на профілактичні та лікувальні.

Перед використанням препарату варто ознайомитися з інструкцією та отримати кваліфіковану консультацію спеціаліста.

Приклади діючих речовин, які використовуються

Залежно від типу фунгіцидів до їх складу можуть входити:

  • тебуконазол, флутріафол – переважно зустрічаються у системних препаратах, де треба зупинити розвиток грибів за допомогою блокування біосинтезу стеролів;
  • азоксистробін – використовується з профілактичною метою для зупинення передачі збудника між рослинами;
  • карбендазим – препарати, до складу яких входить ця речовина, забезпечують широкий спектр дії, мають як контактні, так і системні властивості.

Кожен з компонентів ефективний проти певного виду збудників. Тому перед використанням треба ознайомитися з інструкцією.

Приклади препаратів та інструкція для використання

Сучасний ринок фунгіцидів достатньо великий. Серед найбільш популярних виділяють Ретардин, ЕВ, Арбалет КС, Форсаж КС, Юнкер ЗП, Корнет ЗП, Фундазол, Танос, Тіназол, Парацельс, Тебузол та багато інших.

Токсичність препарату залежить від концентрації, віку рослини та збудника хвороби. Певні види треба наносити безпосередньо на рослину, обприскуючи її, деякі – поливати під корінь. У будь-якому разі для людини ці препарати токсичні, тому слід забезпечити власну безпеку, використовуючи респіратори, окуляри та рукавички.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: